Bakan Kılıç'tan, CDU KRV Başkanı Laschet'e ziyaret

Bakan Kılıçtan, CDU KRV Başkanı Laschete ziyaret
Bakan Kılıç: "Avrupa Birliği ilişkileri ile alakalı konuları kendisiyle derinlemesine

DÜSSELDORF (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  Hristiyan Demokratlar Birlik Partisi (CDU) Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Eyalet Başkanı Armin Laschet'i makamında ziyaret etti.

Laschet'i makamında ziyaret eden Kılıç'a, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik ve Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temür eşlik etti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından Kılıç ve Laschet basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Laschet ile gerçekleştirdikleri görüşmenin önemli olduğunu belirten Kılıç, "Çünkü hem Avrupa Birliği yolunda hem de Almanya  Türkiye ilişkilerinde hem partilerimiz arasında hem de aynı zamanda hükümetler arasındaki iş birliğinin daha da iyi bir noktaya nasıl taşınabileceği noktasında görüşmelerimiz oldu" ifadesini kullandı.

Spor dünyasının ve sporun ilişkileri geliştirme açısından öneminin de görüşmelerinde gündeme geldiğini aktaran Kılıç, bu konunun nasıl çalışılabilineceği ve Almanya'da yaşayan Türk ve Alman gençlerinin arasındaki köprü vazifesinin güçlendirilmesine ilişkin fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

Bakan Kılıç, açıklamalarının ardından Türk gazetecilerin Laschet'e sordukları soruları Almanca'ya çevirdi.

Laschet, Bakan Kılıç'ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Gençlik ve Spor Bakanı'nın doğduğu eyaletteki meclisi ziyaret etmesi beni çok sevindirdi. Kendisi Almanya ve Türkiye arasında ideal bir köprü kurucusu" dedi.

Kılıç ile görüşmelerinin içeriğine ilişkin bilgi veren Laschet, "Avrupa Birliği ilişkileri ile alakalı konuları kendisiyle derinlemesine konuştuk ve diyaloğu geliştirme noktasında görüştük. Özellikle de gençlik ve spor konularında görüşmemiz oldu. Örneğin birlikte gençleri nasıl yetiştireceğimiz konuştuk" diye konuştu.

Laschet, spor konusunda ise kişinin kökeninin değil, ne yaptığının önemli olduğunu vurgulayarak, bu nedenle sporun Almanya'da uyumun çok önemli bir parçası olduğunu ve bu konuda fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

Bir gazetecinin Mısır'da verilen idam kararına yönelik sorusunu üzerine Laschet, “Dünya çapında verilen ölüm cezalarını, özellikle de politik nedenlerden dolayı verilen ölüm cezalarını şimdiye kadar eleştirel gözle ele aldık. Mısır Mahkemesi'nin vermiş olduğu idam kararını da eleştirel açıdan ele alıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com