Bakan Kürtçe Seslendi!

Bakan Kürtçe Seslendi!
Bakan Binali Yıldırım Kürtçe evet istedi..

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Batman Havaalanı'nın terminal binasının açılışında yaptığı konuşmada halktan referandumda Kürtçe 'evet' oyu vermelerini istedi. Bakan Yıldırım, “Ere, ere hezar cari ere (Evet, evet, bin kez evet)” dedi.

ŞIRNAK'A, BİNGÖL'E, IĞDIR'A VE HAKKARİ'YE DE HAVAALANI
Yapımına 13 ay önce başlanan Batman Havalimanı'nda terminal binasının açılışında konuşan Bakan Yıldırım, göreve başladığında Batman'a geldiğini ve o zaman havaalanının bir baraka vi bir yoldan ibaret oludğunu ve işletmeciliğini de valiliğin yaptığını söyledi. Yıldırım, “Bu alan Batmanlılara yakışmıyordu. Havayolunu, halkın yolunu yapmak için hemen çalışmalara başladık. Ve bu örnek eser 13 ay gibi bir sürede tamamlandı” dedi.

Sadece batı illerine değil Şırnak’a, Bingöl’e, Iğdır’a ve Hakkari’ye de havaalanı yapacaklarını söyleyen Bakan Yıldırım, “Batman’a örnek bir alan kazandırmak için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadık. 2001’de Türkiye krizden çıkmıştı. 25 alandan sadece THY uçakları sefer yapıyordu. Şimdi 46 alandan sefer yapıyoruz. 250 milyon liralık bütçeyi Batman’ın bölünmüş yollarına ayırdık. Hizmette siyaset olmaz. Hizmeti herkese götüreceğiz” diye konuştu.

KÜRTÇE ‘EVET’ OYU İSTEDİ
Bakan Binali Yıldırım, 12 Eylül'de yapılacak referandumda herkesin boyunun ölçüsünü alacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mereto Dağı kadar başı dik Batmanlı hemşerilerim için önemli bir gün bugün. 12 Eylül referandumu için ‘Ere, ere hezar cari ere- Evet, evet bin kez evet’ diyorum. Demokrasinin geleceğine ‘evet’ deyin. Bölünmüş yolları biz yapıyoruz. Gönül yollarını da biz yaparız. Ama siz de tıkanan adalet yollarını açacaksınız. Adalet yollarını açmaya hazır mısınız? Önümüzde iki bayram var. Biri Ramazan bayramı, diğeri de özgürlük ve demokrasi bayramı . Çifte bayramı bir arada yaşacağız.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com