Bakan Kütahya'ya Bakmaya mı Geldi?

Bakan Kütahya'ya Bakmaya mı Geldi?
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, son zamanlarada Kütahya'ya çok sayıda Devlet Bakan'nın geldiğini belirterek, gelene Bakan'ların sadece Kütahya'ya baktığını herhangi bir hizmet getirmediklerini söyledi.

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, son zamanlarada Kütahya'ya çok sayıda Devlet Bakan'nın geldiğini belirterek, gelene Bakan'ların sadece Kütahya'ya baktığını herhangi bir hizmet getirmediklerini söyledi.
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, son zamanlarada Kütahya'ya çok sayıda Devlet Bakan'nın geldiğini belirterek, gelene Bakan'ların sadece Kütahya'ya baktığını herhangi bir hizmet getirmediklerini söyledi.Atilay, AKP döneminde çok sayıda Bakan'nın geldiğini özellikle vurgulayarak Bakan'ların neden Kütahya'ya bakmak için geldiklerine anlam veremediklerini belirtti.Geçen haftalarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in geldiğine vurgu yaparak:' Sayın Bakan; Valilik makamı, Belediye Başkanlığı, İş Kur ve Sgk Müdürlüklerini zayaret etti. Daha sonra AKP teşkilatları ile biraraya gelerek çeşitli açıklamalrda bulundu ancak somut olan birşey var mı tabiki yok. Ankara'da söyledikleri lafları burda da aynısını söylüyorlar.'
Kütahya'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in moralinin neden düzeldiğini anlamadığını belirten Atilay; Bakan'nın şu açıklamalarına bir anlam veremediğini belirterek; Kütahya'da iktisadi anlamda küçülmenin olmadığı, işsizlik oranın Türkiye'e genelinden az olduğunu, eğitim seviyesinin büyüdüğünü, Kütahya'ya daha fazla ödeneklerin ve teşvik yasası kapsamında yapılan desteklemelerin daha fazla arttığını söyleyen Bakan'nn rüya aleminde yaşadığını iddia etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in neden bu tür açıklamalarda bulunduğuna anlama veremediğini beriten Atilay;'Keşke bütün bunlar gerçek olsaydı, biz Kütahyalılar mutlu olsaydık ancak ne yazıkki Kütahya'nın durumu ortada işsizlik artmakta ve Kütahya göç veren bir il konumua gelmektedir. Bakan'nın bunları söylemesi için İlimize gelmesine gerek yoktu. Çünkü ziyaret ettiği kurum ve kuruluşlar her zaman bilgi alıp verebileceği resmi kurumlar ve kuruluşlar olduğu için Ankara'danda bunlardan bilgi alış verişinde bulunabilirdi.'dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in Kütahya'da sivil toplum örgütleri ve halka görüşmediğine dikkat çeken Atilay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'nın asil görevi çalışama hayatı içinde olan esnafa ve üretim yapan insanlarla görüşmesi gerektiğini söyledi.
Kütahya esnafının ve sanayicisinin çok zor bir dönemden geçtiğine deikkat çeken Atilay, aynı zamanda Kütahya'da işsizlik oranlarının hızla yukarılara doğru tırmandığını da sözlerine ekledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in randevu verdiği halde bazı dernekleri ziyaret etmediğini dile getiren Atilay;' Bakan gerçek hayatın içine girmiş olsaydı Kütahya hakında bu kadar toz pembe hayallere dalmazdı. Randevu verdiği halde emekçi kesimin temsilcileri olan sendikalarımızla niçin randevusunu iptal etti. Sendikalarımızla randevuyu Bakan neden randevularını iptal ediyor.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com