Bakan Şahin'in Afyonkarahisar ziyareti

Bakan Şahin'in Afyonkarahisar ziyareti
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bütün bakanların zamanla yarışarak mekana mağlup olmadan yorgunluğa düşmeden ülkeyi dolaştığını söyledi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bütün bakanların zamanla yarışarak mekana mağlup olmadan yorgunluğa düşmeden ülkeyi dolaştığını söyledi.
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Afyonkarahisar'daki ziyaretleri kapsamında Vali İrfan Balkanlıoğlu'nu ziyaret etti. Valilik önünde kaymakamlar ve vali yardımcıları tarafından karşılanan Bakan Şahin, tören mangasını selamladıktan sonra Vali Balkanlıoğlu'nun makamına geçti. Bakan Şahin, Afyonkarahisar'da ve Türkiye'de yapılan yatırımların bir devrim niteliği taşıdığına dikkat çekti. Türkiye'nin hızlı kalkınmasında, kalkınma hızının artmasında valililerin yanı sıra kaymakamların, bütün kurumların, siyaset kurumlarının ve basın mensuplarının büyük katkısının olduğunu anlattı.
Afyonkarahisar'ın bütün köylerindeki içme suyunun varlığı dört kelime ile izah edilebileceğini aktaran Şahin, ancak bu çalışmaların Cumhuriyet'in bir devrimi olduğunu, devletin bir başarısı olduğunu söyledi. Şahin, Afyonkarahisar'ın bütün köylerinde çocuk oyun alanlarının olması üzerinde ansiklopedilerin yazılabileceğini ve bunun da bir bir hizmet destanı olacağını kaydetti.
KÖYDES ve BELDES projelerine değinen Şahin, 2005 yılından itibaren hükümetin uyguladığı bu desteklemelerin desteklemeden destana dönüştüğünü kaydederek, şöyle konuştu:
'KÖYDES artık bir köy destanı olmuştur. Köylerimiz için eskiden köy türküleri vardı. Köyden göç edenler için, 'Haydi gel köyümüze geri gidelim, Fadime'nin düğününde halay çekelim' denirdi. Şiirlerde, 'Orada bir köy var, gitsek de bizim gitmesek de o köy bizim' denirdi. Ama bugün artık orada bir köy var, yolu var, suyu var, oyun alanları var, şehirdeki temel alt yapı hizmetlerinin orada karşılığı var. Orada işte öyle bir köy var. Köyde sadece düğün ve halay yok, düğünün yapılacağı medeni ortamlar var, imkanlar var. İşte Afyonkarahisar'ımızda bunlar var. Adil bir hizmet anlayışı, tüm ülkeyi kuşatan bir hizmet anlayışı ve ülke kaynaklarının daha adaletli dönüşümünü esas alan bir paylaşım anlayışı ile devlet hizmeti Türkiye'de halka sunuluyor. Devlet için halk değil, millet için devlet özellikle millet için hükümet anlayışı lafta değil uygulamada kendisini gösteriyor. İşte bu anlayışın neresindeyiz? Kastamonu'da neredeyiz, Kütahya'da neredeyiz, Konya'da nasılız, Erzurum'da nasılız, Van'da neredeyiz, Afyonkarahisar'da neresindeyizi görmek için yerinde dinlemek, dinlemenin ötesinde havadan ve karadan, sağa sola, ileriye geriye bakarak görmek için gezilerimizi yapıyoruz.'
Bütün bakanların bu gezileri yaptığına dikkat çeken Şahin, 'Herkes kendi bulunduğu noktadan üstlendiği sorumluluk alanından bu ülke için bütün bakan arkadaşlarımız zaman ile yarışarak mekana mağlup olmayarak yorgunluğa düşmeden yılgınlığa düşmeden bu ülkeyi Sayın Başbakanımızın tabiri ile fellik fellik dolanıyor. Daha yeni seçimden çıktık ama bizim için seçim, seçimi kazanmak değildir. Bizim için seçim, yeni bir sorumluluğun altına girmektir. O sorumluluğunda farkında olarak seçim döneminden daha sorumlu ve daha gayretli bir şekilde ülkeyi gezmektir insanımızla buluşmaktır. Bu yapılıyor.'
Ziyaretin sonunda Vali Balkanlıoğlu, Bayat kilimi ile İscehisar mermerinden yapılan bir satranç takımını Bakan Şahin'e takdim etti.

BAKAN ŞAHİN ŞEHİDİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Sivas'ın İmranlı ilçesinde trafik kazasında şehit olan Jandarma Astsubay İsmail Çınar, Afyonkarahisar'da İmaret Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.
Sivas'ın İmranlı ilçesinde trafik kazasına müdahale eden ekipte görev yaparken bir cipin çarpması sonrasında şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Astsubay İsmail Çınar'ın cenazesi gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verildi. Şehit Çınar için İmaret Camii'nde Cuma namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. Şehit Çınar'ın cenaze namazına İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Uşak Valisi Özdemir Çakacak, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. İl Müftüsü Mustafa Kaya'nın kıldırdığı cenaze namazında şehit İsmail Çınar'ın babası BBP'nin eski il Başkanı Mustafa Çınar gözyaşlarına hakim olamadı. Baba Çınar'a Bakan Şahin ile BBP Genel Başkanı Destici moral vermeye çalıştı. Kılınan cenaze namazının ardından Şahin ile BBP Genel Başkanı Destici şehit babası Çınar ile beraber yürüdü. Şehit eşi Hayriye Çınar ve şehidin kız kardeşi Nurhan Çınar, şehit İsmail Çınar'ın ay yıldızlı bayrağına sarılı tabutunu okşayarak son yolculuğuna uğurladı.
Yapılan askeri törenin ardından Çınar'ın naaşı hava şehitliğine getirilerek dualar eşliğinde toprağa verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com