Bakan Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay Siirt'te

Bakan Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay Siirtte
Maliye Bakanı Şimşek: "Kuzey Irak Kürdistan bölgesiyle enerji işbirliğine girdik, birileri bundan rahatsız. Çünkü Türkiye'nin enerji probleminin çözülmesi demek, Kürt meselesinin çözülmesi demek"

SİİRT (AA) - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kuzey Irak Kürdistan bölgesiyle enerji işbirliğine girdik, birileri bundan rahatsız. Çünkü Türkiye'nin enerji probleminin çözülmesi demek, Kürt meselesinin çözülmesi demek" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Siirt'e gelen Bakan Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ile eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kurtalan'da düzenlenen miting ardından karayoluyla Baykan ilçesine geçti.

Burada düzenlenen mitingde Bakan Şimşek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, AK Parti'ye sahip çıkmanın zamanı olduğunu belirterek, "30 Mart, 17 Aralık'ta başlayan çirkin tezgahı bozmanın zamanıdır" ifadesini kullandı.

Şimşek, AK Parti'nin iş istismarı yapmadığını, Kürt meselesini daha çok kardeşlik, demokrasi, temel hak ve özgürlükler ekseninde çözmeye çalıştığını vurgulayarak, "Bazıları rahatsız çünkü Türkiye eğer Kürt meselesini bu şekilde çözerse güçlenecek. Bu bölge ayağa kalkacak. Bizim en büyük sorunumuz enerji. Enerjide biz dışa bağımlıyız. İthalat yapıyoruz. Kuzey Irak Kürdistan bölgesiyle enerji işbirliğine girdik, birileri bundan rahatsız. Çünkü Türkiye'nin enerji probleminin çözülmesi demek, Kürt meselesinin çözülmesi demek. Türkiye'nin son 11 yılda yakaladığı performansı kat kat daha illeri taşıması demek" diye konuştu.

- "17 Aralık odaklı operasyon bir ihanettir"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay ise Türkiye'nin 12 yılda nereden nereye geldiğine herkesin şahit olduğunu belirterek, bu değişimin herkesin hayatına dokunduğunu söyledi.

"17 Aralık odaklı operasyon bir ihanettir. Halkımız bu ihaneti bütün netliği ve berraklığıyla gördü, cevabını meydanlarda veriyor. Halk bunlara cevabını Konya, Yozgat, Siirt, Hakkari ve Türkiye'nin her tarafında veriyor" diyen Aktay, Türkiye'deki meydanlarda kardeşliği yaşadıklarını belirtti.

Aktay, şöyle devam etti:

"Meydanların benzerliği, ortaklığı ve meydanlarda yükselen sesin ahengini hissediyoruz. 17 Aralık'ı organize eden cunta, sivil cunta ki Pensilvanya'ya giden oradan başka başka mihraklara kadar uzanan cunta herkesin mahremine el uzattı. Herkesin mahremine kulağını dayadı ve herkesi dinlemeye kalkıştı. İnsanları dinleyerek elde ettikleri bilgileri bir casusluk bilgisi olarak kime peşkeş çektiğini Allah bilir. Bu bilgilerin kime peşkeş çekildiğini aslında hepimiz biliyoruz. Türkiye'nin mahrem bilgilerini, Türkiye'nin hazine değerindeki bilgilerini kime peşkeş çektiler? Eğer Allah'ı dinlemiş olsalardı kendi kardeşlerinin mahremine bu şekilde göz dikmezlerdi. Göz diktikleri andan itibaren aslında haşa Allah'ın gönderdiği o yüce kitabın gözlerinde hiçbir değeri olmadığını gösterdiler."

- "Dimdik duracak, hiçbir zaman karşılarında eğilmeyeceğiz"

Bağış da Başbakan Erdoğan'ın dünyada mazlumların umudu, zalimlerin kabusu olduğunu söyledi. Kendisine atılan iftiralardan halka sığındığını ifade eden Bağış, "17 Aralık odaklı saldırıların hedefinde Türkiye vardır" dedi.

Bağış, "Bu kardeşinize de bir sürü iftira ve saldırılarda bulunmaya kalktılar. Biz dimdik duracak, hiçbir zaman karşılarında eğilmeyeceğiz ancak millettin hizmetkarı olmaktan ve sizinle aynı davanın mensubu olmaktan gurur duyarız ama bize yapılan bu zulüm, saldırı, hakaret ile atılan iftiralara karşı namusumuzu size emanet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından halkı selamlayan Bakan Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay ve Bağış, Batman'a geçti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com