Bakan Topu Taca Attı!..

Bakan Topu Taca Attı!..
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukcu, kopya iddialarıyla ilgili konuda topu ÖSYM'ye attı...

Çeşme Altın Yunus Oteli'nde düzenlenen Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün Organize Ettiği 'OECD İş İçin Öğrenme Projesi Kapsamındaki MEÖ Politikalarımız ve Hedeflerimiz' adlı konferansa katılan Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nimet Çubukcu konferansın ardın İzmir Valiliği'ni ziyaret etti. Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan Çubukcu burada basın mensuplarının YGS'de yaşanan şifre iddialarını ve ALES'te yaşanan kitapçık krizinin ardından ALES'in İzmir'de tekrarlanacağı yöndeki sorularına ÖSYM'yi işaret ederek şöyle konuştu: " Bu soruların cevaplarını geniş kapsamlı olarak mecliste ve basında yeteri kadarıyla paylaştım. ÖSYM bağımsız bir kurumdur ve kurumun konuya ilişkin açıklamaları ÖSYM yapıyor" dedi.

FATİH PROJESİ ÖMÜNÜMÜZDEKİ YIL UYGULANACAK

Başbakan Erdoğan'nın Türkiye'de ki tüm okullarda akıllı tahta ve elektronik kitap projesinin uygulanacağını açıklamasının ardından projeye ilişkin bilgi veren Bakan Çubukcu eğitim alanında özellikle İzmir'de başta valilik ve milletvekilleri tarafından çalışmalar yürütüldüğünü dile getirerek projenin eğitimde fırsat eşitliğini oluşturacağını söyledi. Bakan Çubukcu; " Okul öncesi eğitimden yüksek öğretime kadar her alanda çok büyük ilerlemeler kaydediyoruz. Dünyada gelişem ve değişime paralel olarak anı zamanda da ülkemizde gelişen teknolojiyle uygun nitelikli eğitimin altyapısını oluşturmak için çok önemli bir proje. Fatih projesi adı altında Türkiye'de ki bütün okullarda bilişimin altyapısını sağlayacak çocukların, internete güvenli erişimini sağlayacak ve öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri gibi birçok alanda eğitimde fırsat eşitliği oluşturacaktır" dedi.

Bakan Çubukcu projenin miktarı ve kapasitesinin büyük olduğunu belirterek ihalesinin en kısa zamanda yapılacağını ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında ortaöğretimden başyalark tüm Türkiye'yeyalıcağını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com