Bakan utandı, filmin yaş sınırı arttı!

Bakan utandı, filmin yaş sınırı arttı!
Bakan Günay rahatsız oldu diye filmin yaş sınırı apar topar +18'e yükseltildi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın “eşimle izlerken rahatsız oldum” dediği ve dünyaca ünlü aktör Brad Pitt’in başrolünde oynadığı Killing Them Softly (Kibarca Öldürmek) filminin yaş sınırı apar topar artırıldı.
 
Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın röportaj verdiği gazetecilere Kibarca Öldürmek (Killing Them Softly) filmine gitmemelerini önermişti ve büyük tepki almıştı.
 
YÜZ KIZARTICI
 
Günay, filmden utandığını söyleyerek “Ben salondan çıkmayı düşündüm. İğrenç. Ben bu kadar yüz kızartıcı diyalog hayatımda duymadım ve duymak istemem. 13 imiş, ’18 yapın veya elinizden geliyorsa kaldırın bu filmi’ dedim. Dedim bunu, Türkiye´nin önünde söylüyorum. İtiraz eden çıksın konuşalım. Ben böyle bir şeye destek olamam. Olmaz böyle bir şey. İnsan eşiyle seyrederken rahatsız olur mu, bırakın çocuğuyla, arkadaşıyla, yakınıyla, sevdiğiyle. Sanat fiilen bu değil. Yapan yapsın, ben almam” sözleriyle eleştirdiği filmin yaş sınırı, apar topar +18′e yükseltildi.
 
Andrew Dominik’in yönettiği, Brad Pitt, Richard Jenkins, James Gandolfini ve Ray Liotta’nın başrolünü oynadığı film, ülkemizde 21 Aralık’tan itibaren 13 yaş üstüne uygun kategoride gösteriliyordu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com