Bakan yardımcıları, Karabük'te

Bakan yardımcıları, Karabükte
Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas:

KARABÜK (AA) - Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, "Avrupa Birliğinden gelip bize ev ödevi veriyorlardı. Her gün gelip fırça atıyorlardı. Onlarla hiç göz mesafesinde tartışamıyorduk, hep bize tepeden bakıyorlardı. Artık kimse bize racon kesemiyor" dedi.

Kafkas, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile yapımı tamamlanan Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemede bulundu.

Kafkas, hastane önündeki kalabalığa yaptığı konuşmada, 34 gün sonraki tarihi seçimin çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin 10 yıl öncesinden bugüne geldiğinde onurlu yürüyüşü olduğunu anlatan Kafkas, "Bizden önceki iktidarlar diyorlardı ki ‘Yüzde 5 daha, yüzde 3 daha fazla yaptık.’ Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ölçüsünü, mantığı değiştirdi. Ne yaptı? Yüzde fazlası falan yok. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan işlerin üç, beş katını yaptı kimi alanlarda. Türkiye, makas değiştirdi. Cumhuriyet tarihi boyunca 6 bin kilometre duble yol vardı, şimdi 17 bin kilometre duble yol oldu. Karabük’ün hangi tarafından çıkarsanız çıkın, duble yoldan gidiyorsunuz" diye konuştu.

AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye’de farklı model ve markalarda 600 ambulans bulunduğunu, ortak özelliklerinin kabak lastikler ve boş depoları olduğunu vurgulayan Kafkas, şunları kaydetti:

"Mazot parasını yatırırsan hastanı taşıyabiliyordun. Bugün 3 bin 700 ambulansımız var. Sadece bu ay 700 ambulans verdik. Karabük’e de 5 ambulans daha geldi. Allah’a şükürler olsun ki dünyada marka ülke haline geldik. Eskiden neydi? Avrupa Birliğinden (AB) gelip bize ev ödevi veriyorlardı. Her gün gelip fırça atıyorlardı. Onlarla hiç göz mesafesinde tartışamıyorduk, hep bize tepeden bakıyorlardı. Artık kimse bize racon kesemiyor. Biz anahtarı onlara teslim etmiştik, onların gözüne bakıyorduk, onların verdikleri parayla memurumuza maaş veriyorduk, Allah’a binlerce şükür olsun IMF’yi birileri getirdi, Türkiye’nin başına musallat etti. Biz IMF’yi kovduk, yetmez, IMF’ye yardım eder hale geldik. Bu millet ne zaman devletiyle bütünleşti, ne zaman devletiyle kucaklaşıp, rahat nefes aldıysa hep birilerine kaşıntı yapmıştır."

"Bu milletin önünü açan Menderes’i, rahmetli Özal’ı milletin elinden aldılar. Şimdi de bu ülkeyi yöneten Başbakanı bu milletin elinden almaya çalışıyorlar" diyen Kafkas, "Onun için bu seçim, tarihin bu önemli kavşağında inanılmaz önemli. Bu 35 gün çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayın. Birilerinin hesabını bozalım. O 'uzun adam' dedikleri adam adamlığın doruk noktasıdır, adam olmanın doruk noktasıdır. Bugüne kadar milletin başını hiç önüne eğdirmedi, millete mahcup olacak hiçbir iş yapmadı. Onun için bize düşen ona sahip çıkmaktır, onunla beraber yürümektir" ifadesini kullandı.

- Seçim bürosu açılışı

Bakan yardımcıları daha sonra AK Parti İl Başkanlığının merkez seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan, yerel seçimlerin aynı zamanda milli iradenin haykıracağı seçim olacağını belirtti.

30 Mart'ın son zamanlarda artan oranda ülke üzerine oynanmak istenen oyunların bozulacağı seçim olacağına dikkati çeken Mercan,  şunları dile getirdi:

"Bu seçimde sadece Karabük Belediye Başkanı'nı seçmeyeceğiz. Dünyada söz sahibi, iddiası olan ülkeye, vatanımıza, ay yıldızlı bayrağa yönelik birtakım kirli emellere karşı 'dur' diyeceğimiz seçim olacak. Bu nedenle Karabüklü hemşehrilerimiz hem Mehmet Ceylan’a hem de aslında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecek. Bu seçimde biz dünyaya bir kez daha göstereceğiz ki artık eski günler geride kaldı. Süklüm püklüm olmuş Türkiye geride kaldı artık. Türkiye, sadece ve sadece kendi sınırları içinde etkisi olan bir ülke değildir. Türkiye hem komşularına hem Avrupa’ya hem Afrika’ya hem Orta Asya’ya hem de Kafkaslara uzanan, etkisini artıran ülkedir. Son dönemde yaşadığımız bütün bu sıkıntıların en temel nedeni bu tür olayların olmasıdır yani kıskananların çatlamasıdır. Bu seçimler sadece ve sadece yerel seçim boyutundan çıkmıştır."

Bakan yardımcıları seçim bürosunun açılışının ardından Hürriyet Caddesi'ndeki esnaflarla sohbet etti.

Kafkas,  faaliyetleri durdurulan ve 7 aydır maaş alamadıklarını iddia eden özel hastanenin personeli ile görüşerek ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com