Bakan Yıldız İntiharı Nasıl Önledi?

Bakan Yıldız İntiharı Nasıl Önledi?
Kayseri'de 60 yaşındaki şahıs, Botaş'tan alacağının verilmediği iddiasıyla yüksek gerilim hattına çıkarak intihara kalkıştı...

Polis tarafından ikne edilemeyen şahıs, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın olay yerine gelmesiyle indi.

Osman Kavuncu Bulvarı Toyota Kavşağı'nda bulunan yüksek gerilim hattına çıkarak 1 kişinin intihar edeceği ihbarını alan polis, hemen kentin büyük bir bölümünün enerjisinin verildiği hattın elektriğini kestirdi. 2 ay önce aynı yerde Botaş'tan alacağının verilmediği için intihara kalkışan A.O.Ö. olduğunu tespit eden polis, şahsı ikna etmeye çalıştı. İtfaiye ekipleri branda açarak önlem alırken A.O.Ö. yaklaşık 2 saat ikna edilmeye çalışıldı.

BAKAN YILDIZ GELMEZSE İNMEYECEĞİM

Sorununu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın çözebileceğini söyleyerek kendisinin gelmezse inmeyeceğini söyleyen A.O.Ö.'nün isteği yerine geldi ve Bakan Yıldız'a durum arzedildi. Olayı duyar duymaz kısa sürede olay yerine gelen Bakan Yıldız, kendisiyle ilgileneceğini söyleyerek A.O.Ö.'yü indirtti.

Bakan Yıldız, kaldırıma oturarak A.O.Ö.'nün sorununu dinledi ve çözümünün yapılacağını kaydetti. Kendisine polis otosuna kadar eşlik eden Bakan Yıldız, "Bir intihar girişimi de böylelikle sona erdi" dedi. A.O.Ö., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

"HASTANEDE YATAN YAKINIMI ZİYARETE GİTMİŞTİM"

Gündeme ilişkin AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldız, intihar olayına ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Yıldız, "Dün akşam bir yakınımızı ziyaret için Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldim. Burada ziyaretin ardından personelle görüşerek servisleri dolaştım. O sırada elektrikler kesildi. Neden kaynaklandığını sorduğumuzda bir kişinin yüksek gerilim hattına çıktığını söylediler. Onun can güvenliğini sağlamak açısından enerjiyi bilerek kestiklerini söylediler. Arkadaşımız bizi de yanına istemiş. Ben acil ve devlet hastanesindeki ziyareti direğin yanına giderek kesmiş olduk. Direğin tepesindeki arkadaşı gördük ve aşağı inerek konuşmamız gerektiğini söyledim. Bir derdi vardı onu çözmeye çalışıyoruz. İtfaiye aracı da onu indirdi. Böylece bir intihar girişimi de sonuçsuz kalmış oldu" ifadelerini kullandı.

İHA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com