Bakan Yılmaz, fotoğraf sergisi gezdi

Bakan Yılmaz, fotoğraf sergisi gezdi
Kalkınma Bakanı Yılmaz:

ANKARA (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Bizim ihtiyacımız; daha fazla sanat ve kültür, daha fazla özgürlük, fikirlerimizi düşüncelerimizi sanatla veya farklı bir şekilde daha iyi ifade etmek" dedi. 

Bakan Yılmaz, Bingöllü fotoğraf sanatçısı Kenan Nihat Elçi'nin Galeri Sanatyapım'daki fotoğraf sergisinin açılışına katıldı. 

Sergiyi gezerek, Elçi'den fotoğraflar hakkında bilgi alan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu'da özellikle bu tür faaliyetlerin yapılmasının mutlululuk verici olduğunu söyledi. Bu bölgelerin geçmişte hep olumsuz haberlerle gündeme geldiğini hatırlatan Yılmaz, "Çok şükür bu bölgelerden epey zamandır kötü haberler gelmiyor. Çözüm süreci ile birlikte çok daha huzurlu bir yer haline geldi" diye konuştu. 

Yılmaz, kalkınma sürecinin sadece ekonomiden ibaret olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sanatı, kültürü, sosyal yönü de dahil olmak üzere, bütün boyutlarıyla bir bölgenin kalkınması ve daha huzurlu hale gelmesi, daha yaşanabilir hale gelmesi gerekiyor. Bu noktada kültür ve sanat çok çok önemli. Biz de Kalkınma Bakanlığı olarak, SODES gibi sosyal destek programlarıyla, bu tür kültür ve sanat projelerine destek vermeye çalışıyoruz. Bingöl Valiliği koordinasyonunda, Bingöl Sosyal, Kültürel ve Ekonomik Kalkınma Derneği tarafından yürütülen 'Hayata Renk Katmak İstiyoruz' projesinin bir ayağı olan bu sergi de SODES kapsamında Bakanlığımız tarafından destekleniyor. 

Böyle projeler, oradaki hayatı zenginleştiriyor. Daha fazla insanımızın kendisini iyi bir şekilde dışa vurmasını, duygularını, düşüncelerini özgür bir şekilde ifade etmesini sağlıyor. Bizim ihtiyacımız; daha fazla sanat ve kültür, daha fazla özgürlük, fikirlerimizi düşüncelerimizi sanatla veya farklı bir şekilde daha iyi ifade etmek. Bunun güzel bir örneği bu sergi. Arkadaşlarımızın bunu Ankara'ya taşımaları da ayrıca olumlu durum." 

Bakan Yılmaz, Bingöl'ün ve diğer illerin kendilerini sanatla daha fazla tanıtmalarının mümkün olduğunu belirterek, fotoğraf sanatının da bunun için güzel bir araç olduğunu ifade etti. 

Sergideki fotoğrafları gören insanlardan bir kısmının gidip yerinde oradaki hayatı tanımak, görmek isteyebileceğini aktaran Yılmaz, bunun da o illerin tanıtımına ve turizmine katkısı olacağını dile getirdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com