Bakan'a göre kadın cinayetlerinde artış yok!

Bakan'a göre kadın cinayetlerinde artış yok!
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bakanlık envanterinde kadın cinayetlerinin son 10 yılda arttığına ilişkin net bir verinin bulunmadığını savundu.
Şahin, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin'in yazılı soru önergesini verdiği yanıtta, kadın cinayeti sayısı, tehdit nedeniyle korunma başvurusunda bulunan kadın sayısı ile söz konusu kadınların ne kadarının korunma isteğinin karşılandığına ilişkin veri elde etmeye temel oluşturmak için İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.
 
''Bakanlığımızda kadın cinayetlerinin son 10 yılda artmaya başladığı yönünde net, bilimsel ve resmi bir veri bulunmamaktadır'' ifadesini kullanan Şahin, şöyle devam etti:
 
''Ancak, bakanlığımızca ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde yürütülen bilinç artırıcı ve şiddeti önlemeye yönelik çalışmalar ve sivil toplum örgütleri tarafından gerçekleştirilen şiddeti önlemeye yönelik faaliyetler neticesinde, toplumsal farkındalık artırılmaya, kadına yönelik aile içi şiddet sır olmaktan çıkarılarak daha görünür kılınmaya başlanmıştır.
 
Toplumun bilinç düzeyi, duyarlılığı ve farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar, şiddet mağduru kadınlarımızın ilgili kurumlara başvurmakta daha cesaretli davranmalarını ve bu konuda destek talep etmelerini sağlamaktadır.''
 
Şahin, bakanlığa bağlı kadın konuk evlerinden geçen yıl 4 bin 195 kadın ve bin 578 çocuk olmak üzere toplam 5 bin 773 kişinin yararlandığını ifade etti. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com