Bakan'a Muhteşem Yüzyıl sorusu

Bakan'a Muhteşem Yüzyıl sorusu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a, Muhteşem Yüzyıl isimli televizyon dizisinin Türk Hava Yolları'nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet'in Aralık ayı programından çıkartıldığı iddi

Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, "Gazetelere yansıyan haberlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sürekli ve haksız şekilde eleştirilere maruz bırakılan Muhteşem Yüzyıl isimli televizyon dizisinin Türk Hava Yolları'nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet'in Aralık ayı programından çıkartıldığı belirtilmektedir. Buna ek olarak, konuyla ilgili olarak bir THY yetkilisinin "Muhteşem Yüzyıl dizisinin Planet'de yayınlanmaya başlanacağı; ancak Başbakan'ın dizi hakkındaki olumsuz görüşleri nedeniyle bu karardan vazgeçildiği' yönünde beyanlarda bulunduğu iddia edilmektedir" dedi.

İddiaların doğru olup olmadığını merak eden Tanrıkulu, şu sorulara yanıt aradı:

"Her ne kadar havayolu şirketinin uçak içi eğlence sistemini tayin etmek konusunda serbestisi bulunsa da, sadece Başbakan tarafından eleştirildiği için programa alınan bir dizinin programdan çıkartılması hukuk devleti ve demokrasi ilkelerine uymakta mıdır?

Başbakan tarafından beğenildiği veya beğenilmediği için uçak içi eğlence programına dahil edilen veya çıkartılan başka yapımlar var mıdır? Varsa hukuki dayanak ve gerekçeleri nelerdir?

Aynı şekilde Türk Hava Yolları'nın tüm hizmetleri ve işleyişi kapsamında Başbakan'ın düşünce veya istekleri doğrultusunda yapılan değişiklikler nelerdir?"
(EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com