Bakan'a özel cuma namazı!

Bakan'a özel cuma namazı!
İmam Cuma namazını Bakan Dinçer'e göre ayarlamak isteyince, cemaat ayaklandı.

Bakan Dinçer'in Cuma namazını kaçıracağı cami imamına haber verilince, imam namazı erteledi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bugün bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Adana’ya gitti. Adana’da Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret eden Dinçer, burada basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

“BAKAN GEÇ KALIYOR DİYE NAMAZ ERTELENDİ”

Ziyaretin ardından Milli Eğitim Bakanı Dinçer, cuma namazını kılmak için Türkiye’nin en büyük camii olan Merkez Camii’ne doğru hareket etti. Ancak Dinçer’in Cuma namazına geç kalacağı, cami imamına haber verildi.

CEMAAT AYAKLANDI

Adana Sabancı Merkez Cami imamı cemaate, cuma namazını kıldırmak için Milli Eğitim Bakanı’nı beklediklerini ve Bakan’ın gecikeceğini söyleyince cemaat ayaklandı.

Bakan’ın gecikeceğini ve namaz için bekleneceğini duyuran imamına cemaat karşı çıktı. Cemaatin ayaklandığını gören imam, namazı Bakan’ın geliş saatine göre ayarlayamadı.

EZAN GEÇ OKUNMUŞTU

Cuma namazına yapılan bu protokol ertelemesi, geçtiğimiz yıllarda da Başbakan Erdoğan ile gündeme gelmişti. Denizli’de, Erdoğan’ın gecikmesi üzerine ezan geç okunurken, Sinop ve Zonguldak’ta da Cuma namazı için geç kalan Erdoğan’ın gelişi beklenmişti. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com