Bakan’dan CHP’li vekile: Yaktın beni Özgür!

Bakan’dan CHP’li vekile: Yaktın beni Özgür!
CHP’li Özgür Özel, askeri casusluk davasında Bakan Güler’in görüntülerinin olduğunu ileri sürdü. Güler, Özel’i arayıp “Mahvoldum, ne yaptın” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, geçtiğimiz hafta TBMM’de yaptığı basın toplantısında Askeri casusluk iddianamesinde adı geçen 500 bürokrata ilişkin bilgi verdi.
 
Bu bürokratların bilgisayarlarından çıkan bazı belgelere ilişkin iddianamede yer alan bilgileri de veren CHP’li Özel, iddianamede İçişleri Bakanlığı’nda görevli O.T.’nin bilgisayarından “Cinsel içerikli resimler, Muammer Güler, Hüseyin Çapkın ve Reşat Altay’a ait belgeler” çıktığı bilgisini de verdi.
 
Bu ifadeleri Özel, “Muammer Güler’e ait resim ve belgeler” olarak ifade edince, Bakan Muammer Güler, Özel’i aradı.
 
CHP’li vekilin Vatan gazetesine aktardığını göre, bürokratın bilgisayarından çıkan “cinsel içerikli belgeler” ile “Güler’e ait bilgiler” bilgisinin iddianameye bitişik yazılması kendisini yanılttı.
 
İçişleri Bakanı Güler, Özel’e, “Mahvoldum, ne yaptın, yaktın beni Sayın vekilim...” diye espriyle karışık sitem ederken, “Oradaki bilgileri biz de araştırdık ama durum farklı. Görüntülerle benim bir ilgim yok. Biraz belden aşağı vurmak olmuş, aileme insanlara nasıl bakarım. Rica ediyorum düzelt” dedi.
 
Özel de Güler’e, “Sayın Bakanım hata benden kaynaklanmıyor, iddianamede öyle yazılmış, ancak haklısınız düzeltme yapacağım” dedi. Bu görüşmenin ardından Özel bir düzeltme açıklaması yaptı. Haberi düzeltmeyen 3 internet sitesini de tek tek arayarak haberlerini düzeltmelerini rica etti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com