Bakan’dan Hava-İş’e tehdit!

Bakan’dan Hava-İş’e tehdit!
15 Mayıs’ta THY ve bağlı işyerlerinde greve çıkacaklarını duyuran Hava-İş Sendikası’nı uyaran Bakan Binali Yıldırım, “Daha çok işçi çıkarmak zorunda kalınacak” tehdidinde bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 15 Mayıs’ta THY ve bağlı işyerlerinde greve çıkacaklarını duyuran Hava-İş Sendikası’nı uyararak “Sendikaların daha sorumlu davranması lazım. Greve gittiniz, ne olacak? Ondan sonra daha çok işçi çıkarmak zorunda kalınacak. Bu şirket hepimizin şirketi, ona en başta çalışanların sahip çıkması gerekir. Hâlâ anlaşma yolu vardır” dedi.
 
Yıldırım, NTV’de yaptığı açıklamada, THY’nin iç işleyişine karışmadıklarını iddia ederek dünyanın en çok yerine uçan havayolu şirketi haline geldiklerini, buna sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Üçüncü köprünün temelinin 29 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atılacağını anlatan Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin olarak “Bu konunun adımlarını attık. Zannediyorum önümüzdeki haziran ayından itibaren daha somut adımlar atmış olacağız” diye konuştu.
 
Yıldırım, 3. havalimanının isminin ne olacağına ilişkin soruya ise “Biz işi yapıyoruz, önemli olan eser. İsmini koyacak biri çıkar. Eserin isimsiz kahramanları her zaman olur” yanıtını verdi. (CTK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com