Bakandan kadınlara hakaret!

Bakandan kadınlara hakaret!
Sağlık bakanına göre sezeryanla doğan çocuklar anneleri gibi korkak oluyor!

AKP'nin bakanları ve milletvekilleri kadınlara hakaretten vazgeçmiyor. Her gün yeni bir olaya imza atan AKP'liler kadına bakışlarını söylemleriyle açığa vuruyor. Sağlık Bakanı kürtaj'dan sonra şimdi de sezeryan doğum yapanları cesur olmamakla korkaklıkla suçladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği'nin düzenlediği iftar yemeğinde ""Epidural doğum, hipnozla doğum gibi yöntemler gündeme alınabilir ama işin tabiatı normal doğumdur. Anne ne kadar cesursa çocuğu da o kadar cesur olur. Korkak bir nesil istemiyoruz" dedi.

Halkın yediğine içtiğine, çocuk sayısına kadar herşeye karışan hükümet şimdi de annelerin nasıl doğum yapacağına taktı. Birçok kadının sağlık sebebiyle tercih ettiği hatta doktorların önerdiği yada kişinin normal doğumdan endişe ettiği için başvurduğu sezeryan doğumu Bakan Müezzinoğlu korkaklık sebebi ilan etti. Anne adaylarının psikolojik durumlarını dikkate almadan yapılan bu açıklama büyük tepki gördü. Özellikle twitter'da bakanın sözlerini eleştiren vatandaşlar 'sen hiç doğum yaptın mı? Nereden bileceksin' diyerek bakana tepki gösterdiler. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com