Bakandan kanlı açılış

Bakandan kanlı açılış
İçişleri Bakanı Muammer Güler için Mardin'de 29 kurban kesildi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, göreve gelmesinin ardından ilk olarak memleketi Mardin’e gitti.

Bir dizi ziyaret ve açılış nedeniyle gittiği Mardin’de partililer tarafından karşılanan Muammer Güler için onlarca kurban kesildi.

Bakan Güler’in dün konvoyunda yaşanan ve AKP Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey’in hafif yaralanmasına neden olan trafik kazası nedeniyle gittiği her yerde ‘kaza belaya karşı ve görevinde başarı’ için kesilen kurbanlarla karşılandı. Bakan Güler Mardin’den Midyat İlçesi’ne gitmek üzere yola çıkarken, Kabala Beldesi’nde 12, Şenköy Beldesi’nde 4, Ömerli İlçe girişinde 3, Midyat İlçe girişinde 2, belediye binası önünde 3, AKP Midyat İlçe binası girişinde 4 ve Estel Meydanı’nda 1 olmak üzere toplam 29 koç kurban olarak kesildi.

Bakan Güler için Kabala Beldesi girişinde 12 kurban keserek karşılayan Mehmet Kayalar, dün konvoyda meydana gelen AKP Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey’in yaralandığı kazayı hatırlatarak, “Sayın bakanımızın kaza ve belalardan uzak durması için 12 tane kurban kesme kararı aldık. İnşallah bakanlığı süresince de her türlü bela ve kaza kendisinden uzak kalır” dedi. Kurban kesilen her yerde kurbanın kanını Bakan Güler’in ayakkabısına sürüldü.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, ilk olarak merkeze bağlı Kabala Beldesi ile Midyat İlçesi’ne bağlı Şenyurt Beldesi’ni ziyaret etti. Buradan Midyat’a geçen Güler, burada AKP Midyat İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışına katıldı. Güler, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, geçmiş yıllardaki gibi birlik ve beraberliğin geleceğe taşınması gerekliliğini vurguladı.

“AÇIM, İŞSİZİM, İŞ İSTİYORUM” PANKARTI

Kaymakamlık çıkışında Münir Atmaca adlı kişi, “Hoşgeldin sayın bakanım. Açım, işsizim iş istiyorum” pankartı açarak, “Sayın bakanım 4 çocuğum var. İşsizim, açız. Bize yardım edin” diyerek yardım istedi. Bakan Güler ise konuyla ilgileneceğini belirterek Kaymakam Bingöl’den Münir Atmaca’ya yardım yapılması talimatını verdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com