Bakandan Öcalan itirafı

Bakandan Öcalan itirafı
Bakan Yıldırım İmralı sürecini böyle savundu.

Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çözüm sürecinde 'pazarlık yapıldığı' iddialarına tepki göstererek "Bize 'Ne pazarlığı yaptınız?' diyorlar. Bir pazarlık yaptık doğru; Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan. Bunun dışında pazarlığımız yok" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’deki Mövenpick Otel’de Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleriyle kahvaltı yaptı. Toplantıya İzmir Valisi Cahit Kıraç, EMD Genel Başkanı Turgay Türker da katıldı. Bakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, sürece destek isterken, terör nedeniyle 400 milyar dolar gittiğini bunun yatırıma harcanması durumunda 400 tane Boğaziçi Köprüsü yapılabileceğini belirterek, şunları söyledi:

"Bu dönemi kimsenin istismar etmemesi lazım. Bu çok önemli bir aşamadır. Bu kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz, gücümüz, ülkemizin geleceği için yapılan çok önemli bir süreç. Bunu siyaset üstü düşünmek ve sürece herkesin elinden geldiğinde katkı sağlaması doğru bir davranış olacaktır. Terör nedeniyle 400 milyar doları aşan bir kaynağımız yok olmuş. Bu kaynak bir hiç uğruna gitti, arkada birçok gözyaşı bıraktı. Bu 400 milyar doları yatırıma harcansaydık, -biz 10 yılda yatırımlara 150 milyar dolar harcadık- 400 tane Boğaziçi köprüsü yapardık ya da 100 bin kilometre demiryolu yapardık. İnşallah bundan sonra bu beladan kurtuluruz ve kaynaklarımızı ülkemizin geleceğine aktarırız."(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com