Bakandan Sharapova'ya tepki

Bakandan Sharapova'ya tepki
GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ünlü tenisçi Maria Sharapova’nın, TEB Paribas WTA Championships’ten çekilmesine tepki gösterdi.

Temel atma törenleri için kente gelen Bakan Suat Kılıç, ilk olarak Bolu Valiliği’ni ziyaret etti. Bolu Valisi İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret eden Kılıç daha sonra Kalıcı Konutlar Cami’nde cuma namazını kıldı. Öğle yemeğinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıç, Beşiktaş-Fenerbahçe maçında sarı lacivertli taraftarların kapıları kırarak sahaya girmelerine ilişkin olarak şunları söyledi:

"Bazı hakların kötüye kullanılması, yasakları toplumun genel kabulleri haline getirmeyi gerektirmez. Ben bu noktada yönetimlere önemli görevler düştüğünü düşünüyorum. Tribün liderlerine önemli görevler düştüğünü düşünüyorum. İki İstanbul takımı taraftarlarına adeta birbirine yabancı ülkelerin taraftarı gibi algılamak son derece yanlış. Dünkü maça giriş esnasında yaşanan olumsuz görüntülere rağmen yasak kararının hala yanlış olduğu kanaatindeyim. Burada eğer bir problem varsa bu problemi ortadan kaldırmak üzere tüm aktörlerin devreye girmesi lazım. Beşiktaş’ın Fenerbahçe’ye, Fenerbahçe’nin Beşiktaş’a yabancılaştırmak hiç bir zaman çözüm olmayacak. Hadi bu sezon deplasmana taraftar gitmesin dediniz, önümüzdeki sezon, 3 yıl 5 yıl sonra ne yapacaksınız. Terörle mücadelede bu çocuklar birlikte mücadele ederken kimse kimsenin hangi takım tuttuğuna bakıyor mu? Küfür olmadan da tezahürat yapılabilir. Güvenlik nedeniyle ileride bir yasaklama kararı alınabilir ama taraftar grupları bunun zeminini oluşturmamalıdır. Bunun haklı gerekçesini sunmamalıdır."

SHARAPOVA’YA TEPKİ

Suat Kılıç, sakatlığını ve köpeklerin sürülerle kentte gezmesini gerekçe göstererek şampiyonadan çekilen ünlü tenisci Maria Sharapova’ya tepki göstererek, şöyle konuştu:

"Sakatlığı yada performansının düşüklüğü nedeniyle Türkiye’yi kabahatli ülke olarak görüyorsa bu noktada bizim bir kabahatimiz yok. Dünyanın hiç bir yerinde göremeyecekleri kadar da nitelikli bir tenis izleyicisi önünde salona çıktılar. Öyle ’Sokakta köpek gördüm’ gibi Türkiye’ye yönelik eleştiriler yapmak doğru değil değil. Bu ülkede her canlının yaratılmış olmaktan dolayı yaşama hakkı var. Herhangi bir nedenle Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonası’nın üzerine gölge düşürmek ve sudan bahanelerle 2020 olimpiyatlarına aday olan Türkiye’nin imajını bozmaya yeltenmek kesinlikle haksız bir tavırdır."

REKTÖRE SİTEM

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Yemekhane binası temel atma töreni için İzzet Baysal Tıp Fakültesi Morjoloji binasındaki programa katılan Bakan Kılıç, kürsüye çıktığında kapının önünde bekleyen öğrencilerin salona girmediği takdirde konuşmasına başlamayacağını söyledi. Salonun boş olduğunu gören Bakan Kılıç, Rektör Prof.Dr. Hayri Coşkun’a "22 bin üniversite öğrencisini çatısı altında barındıran bir üniversitenin yüzde birine bile tekabül edecek sayıda bile gençlerimiz şu an bu salonda değil, bundan dolayı üzüldüm. İyi organize olamadığımızı düşündüm. Rektörümüze de bunu alenen ve açık açık ifade ediyorum" diyerek sitemde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com