Bakan’dan skandal sözler: Erdoğan Türkiye'si var!

Bakan’dan skandal sözler: Erdoğan Türkiye'si var!
Bakan Suat Kılıç, Başbakan Erdoğan'ın, "Biz toplum dizayn etmiyoruz, kimsenin hayatına karışmıyoruz' şeklindeki beyanlarının aksine skandal sözler sarf etti: "Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'si var…"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan olay yaratacak sözler…
 
Samsun'un AKP Atakum İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği kahvaltılı toplantıda partililerle ve vatandaşlarla biraraya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yapılan hizmetlerden ve yatırımlardan söz etti.
 
Türkiye'de 3 milyona yakın üniversite öğrencisi olduğunu dile getiren Kılıç, "Başbakanımızın talimatları ile 1 milyon 304 bin gencimize ayda 280 lira burs veya kredi veriyoruz. Rakamı siz hesap edin. Sadece bakanlık olarak biz üniversite öğrencileri için senede 8 milyar lira para harcıyoruz. Türkiyenin okuyan iki üniversite öğrencisinden birine ya burs veya kredi veriyoruz. 308 bin gence yurt temin ediyoruz. Bu gençlerimize her ay 200 lira yemek yardımı yapıyoruz. Eskiden memura maaş ödeyemeyen bir devlet vardı, bugün 1 milyon 304 bin tane üniversitesi öğrencisine ayda 280 lira burs veya kredi ödeyebilen Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'si var. Nereden nereye geldik" dedi.
 
Yapılan hizmetlerin ve yatırımların saymakla bitmeyeceğini savunan, özelleştirmelerden, neredeyse soluğumuzdan kesilecek dolaylı vergilerden, zamlardan söz etmeyen Bakan Kılıç, "IMF'ye 23.5 milyar dolar borçla ülkeyi devraldık. Bugün IMF'ye sepet havası. Borcumuz morcumuz kalmadı. Borç yiğidin kamçısıdır derler ya, borç yiğidin kamçısı da, yiğit olursa. Yiğit bir başbakan geldi, borcu ödedik. Şimdi yiğitlik yapmaya devam ediyoruz. IMF'ye diyoruz ki sana borcumuz kalmadı ama istersen sana 5 milyar dolar borç verebiliriz. Dengeler değişti." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com