Bakan'dan şok dersane itirafı

Bakan'dan şok dersane itirafı
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dershane konusunda şok bir itirafta bulundu.

Yasa taslağını Başbakan’a sunmadan önce dershanelerin kapatılmasına ilişkin maddeleri dershanecilere anlatan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı şok bir itirafta bulundu.
 
Dershanelerin kapatılması için yapılan düzenlemeleri erken planlamadıklarını itiraf eden Nabi Avcı “Biz bu yasayı yumuşatırdık. Zaman Gazetesi’nin manşeti siyasi kriz yarattı. Dershane düzenlemesini bu kadar erken planlamıyorduk. O nedenle süre uzatımı yapamıyoruz. Yumuşatamıyoruz” dedi.   Bu sözü Avcı dershanecilerden gelen itirazlar ve eleştiriler üzerine söyledi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasa tasarısına son şeklini verdi. Ardından 12 Ocak Pazar günü, Milli Eğitim Bakanı Avcı ve bakanlık bürokratları İstanbul’da Sabancı Öğretmenevi’nde dershane sektörü temsilcileri ile son kez bir araya geldi. Bakan Avcı, taslağın son şeklini dershanecilere bir “sunu” olarak anlattı. Ancak edinilen bilgiye göre, Avcı, bakanlığın yaptığı anket çalışmasının ve sektör temsilcilerinden, sivil toplum kuruluşlarından ve eğitim sendikalarından topladığı görüş raporlarının sonucunu paylaşmadı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com