Bakandan THY işçilerine tehdit!

Bakandan THY işçilerine tehdit!
THY yönetimini kanatları altına alan Bakan Şimşek, , Hava-İş sendikasını ve THY işçilerini tehdit etti.

THY Yönetiminin uzlaşmaz tavrı nedeniyle grev kararı alan Hava-İş sendikasını eleştiren Bakan Şimşek, “THY’yi engelleyecek her türlü girişimin karşısında biz gerekeni yaparız. THY yalnız değildir” dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İç Denetim Koordinasyon Kurulunun, bakanlıklar, belediyeler ve üniversitelerin iç denetim faaliyetlerine ilişkin raporunun açıklandığı, Rixos Otel’de düzenlenen konferansa katıldı.

Konferansta yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şimşek, Hava-İş Sendikası’nın aldığı grev kararını değerlendirdi. THY Yönetimin arkasında olduklarını açıklayan Şimşek, THY işçilerine yönelik tehditkâr bir tavır sergiledi.

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası’nın (Hava-İş), Türk Hava Yolları’nda (THY) aldığı grev kararına ilişkin bir soru üzerine Şimşek, THY’nin, Türkiye’nin en güzide kuruluşlarından biri olduğunu iddia etti. Şimşek, Buradaki çalışmaları sekteye uğratacak her türlü girişimin karşısında biz gerekeni yaparız. Açık ve net olarak söylüyorum, THY yalnız değildir” şeklinde konuştu.

“Bakan THY işçilerini tehdit edemez”

THY işçilerini tehdit eden Bakan Şimşek’e yanıt gecikmedi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Hava-İş, Maliye Bakanı hangi hakla özel bir havayolu olan THY’nin Yönetimini desteklemekte ve işçilere gözdağı vermektedir?” diye sordu. Hiç sıkılmadan patrondan yana olduğunu tüm açıklığıyla ifşa eden Bakan Şimşek’e seslenen Hava-İş, Bakanın THY emekçilerini tehdit edemeyeceğini ifade etti. Hava-İş, “Sosyal hukuk devleti güçlünün mü güçsüzün mü yanındadır? Bu nasıl hakkaniyetsizlik?” diye sordu.

THY emekçilerinin her demokratik ülkede olduğu gibi Anayasal ve yasal haklarını kullanmaktan vazgeçmeyeceğini dile getiren Hava-İş, medya, işveren örgütleri, hükümet ve havayolu patronlarının elbirliği ile inşa etmeye çalıştığı baskı ve tehditlere hiçbir şekilde boyun eğmeyeceklerini açıkladı. THY Yönetiminin uzlaşmaz tavrının sineye çekilemez olduğunu kaydeden Hava-İş, hiç kimsenin THY emekçilerinin sendikasına işçiyi satış sözleşmesi imzalatamayacağının altını çizdi.

Hava-İş, basın açıklamasında yer alan “THY Yönetimini şımartarak çözüm sağlayacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. “Kibirlenme padişahım senden büyük Allah var”” sözleriyle hükümete mesaj verdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com