Bakan'ın bacanağı fena yakalandı

Bakan'ın bacanağı fena yakalandı
İzmir’de dün sabah yapılan yolsuzluk operasyonunda yakalanan Ulaştırma Bakanı ve AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım'ın bacanağı Cemalettin Haberdar’ın şok görüntüleri çıktı.

Cemalettin Haberdar, TCDD Liman Daire Başkanı ve bir şirket sahibinin görüntüleri soL tarafından yayınlandı. Yapılan operasyondan sonrası şüpheliler arasında yer alan Cemalettin Haberdar halen kaçak durumda.
 
TCDD İzmir Liman İşletmesi'nde yapılan ihalelere fesat karıştırıldığı, yolsuzluk yapıldığı ve rüşvet ilişkisi kurulduğu gibi vahim iddialarla şüpheliler arasında yer alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın bacanağı Cemalettin Haberdar’ın gözaltına alınan şüphelilerle görüntüleri ortaya çıktı.
 
Operasyonun merkezinde ise İndeks Holding'in sahibi Mahmut Can Bayoğlu bulunuyor. soL'un ulaştığı aşağıdaki fotoğrafta Bayoğlu, TCDD Limanlar Dairesi Başkanı Muhsin Yılmaz, Cemalettin Haberdar ve İndeks Şirketi'nden Tayfur Uzun'la aynı karede görünüyor.

 
Tayfur Uzun'un sağ arka cebinde gazete kağıdına ve şeffaf dosyaya sarılı bir paket dikkat çekiyor. İddiaya göre bu fotoğraf ve aynı kişilerin görüldüğü aşağıdaki görüntüler, İzmir limanına alınacak MHC vinç ihalesinin yapılmasından bir gün önce, 6 Mayıs 2012'de çekildi.

 
Bugün yapılan operasyonda TCDD Genel Müdürlüğü'nde görevli 8 kişi gözaltına alındı. Yine bugün gözaltına alınan işadamı Mahmut Can Bayoğlu'nun adı, 25 Aralık'ta yapılmak istenen yolsuzluk operasyonunun ikinci dalgasında da geçiyordu. Cemalettin Haberdar ise halen firarda. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com