Bakan'ın dünyadan haberi yok

Bakan'ın dünyadan haberi yok
Bakan Şimşek komada yatan Berkin Elvan'ı tanımıyor

AKP'nin bakanları twitterda kendilerini ispatlıyorlar. Ölen vatandaşların adını bile bilmeyen, hastanede yatan yaralılardan haberi olmayan AKP'li yöneticilere bir bakan daha eklendi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Okmeydanı'nda 3 ay önce polisin attığı gaz kapsülüyle başından yaralanan ve halen komada yatan Berkin Elvan'ı tanımadığını twitter alemine ilan etti.

Okulların açılmasıyla twitter'da Berkinuyanokulageckalacaksın adıyla bir kampanya açıldı. 3 aydır komada yatan Berin için bir kullanı Bakan Şimşek'e 'Memet Bey, berkin'i uyandırır mısınız, okula geç kalacak' diye tweet attı. Berkin Elvan'ın kim olduğunu ne yazık ki bilmeyen Bakan da 'Eminim Berkin Elvan artık uyanmıştır. güzel bir eğitim yılı ve başarılar dilerim, bahtı açık olsun' diyerek cevap verdi.Gelen yorumlardan yaptığı gafı farkeden Şimşek tweeti sildi. Ardından açıklama yapan  bakan Berkin'i bir an okula gitmek istemeyen bir öğrenci sanmış!

Memet Şimşek daha sonra hesabından şunları yazarak açıklama yaptı. "Sevgili Dostlar, Öncelikle sağlığı nedeniyle üzüldüğüm Berkin Elvan'a Allah'tan şifa diliyorum. İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur. Bir an Berkin Elvan'ı okula gitmek istemeyen bir öğrenci olarak algıladım.Sonra gercegi hatirlayinca hemen sildim.  Yazma şeklime bakıldığında bu konudaki iyi niyetim anlaşılır. Asla kötüniyet soz konusu olmamıştır ve olamaz.. Tekrar şifalar diliyorum" (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com