Bakanın göbek adını bilemeyen sınavı geçemedi!

Bakanın göbek adını bilemeyen sınavı geçemedi!
TV kurmaya hazırlanan Tarım Bakanlığı, senarist ve kameraman almak için sınav yaptı. Mülakata katılan adaylara, “Bakan’ın göbek adı nedir” diye soruldu. “Mehmet” yanıtı veremeyenler elendi…

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, üst düzey görevlere ağırlıklı olarak hemşerilerini atamasıyla konuşuldu. Bakan’a, ‘hizmetlerinden dolayı’ Fransa tarafından verilen “Devlet Nişanı” çok tartışıldı. Eker şimdi de göbek adıyla gündeme geldi.

Szöcü'nün haberine göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, televizyon kurmak için çalışma başlattı.

Bu amaçla bakanlığa 33 personel alınması kararlaştırıldı. Sınavı kazanan adaylar 1 ve 2 Nisan tarihlerinde mülakata alındı ve skandal da bu aşamada yaşandı. Bakanlık’ın sınavla ilgili duyurularında, KPSS’den hangi adayın kaç puan aldığı bilgisi yer almadı. Yapımcı ve senarist adaylarından mülakata katılanlara, Bakan Mehdi Eker’in ön adı soruldu. Adaylar, 3-5 dakika süren mülakatta Bakan’ın göbek adının “Mehmet” olduğunu bilmeyenlerin elendiğini öne sürdü.

Yayında görev alacak personeli belirlemek için oluşturulan komisyonda ise sosyolog, makine mühendisi, ziraat mühendisi, veteriner ve eski emniyet müdürü görev aldı. Mülakata katılan bir aday şunları söyledi: “Alınacak kameraman, yönetmen, yapımcı gibi teknik personeldir. Ama komisyon üyelerinin hiçbiri iletişimci değildi.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com