Bakanlar afet bölgesini gezdi

Bakanlar afet bölgesini gezdi
Rize'de yaşanan afet sonrası 3 bakan durum değerlendirmesi yaptı.

Rize'de afet sonrası durum değerlendirmesi yapılıyor. Bölgeyi gezen 3 bakan basın toplantısı düzenledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım suçlu aramanın yanlış olduğunu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise Rize'de Güney çevre yolunun yapımıyla kentsel dönüşümün daha da hızlanacağını söyledi.

DURUM DEĞERLENDİRİLMESİ YAPTILAR

Rize, felaketin ardından yaralarını sarmaya çalışırken yeni felaketlere karşı neler yapılabileceği tartışılıyor.

Bölgede inceleme yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı yetkililerden bilgi aldı.

Selin tahribatını yerinde gören Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım afetlerin vatandaş devlet işbirliğiyle atlatılabileceğini söyledi.

Binali Yıldırım, "Bu gibi öngörülemeyen önceden kestirilemeyen deprem gibi sel gibi büyük afetlerin arkasından suçlu arama alışkanlığı her zaman vardır bu işin suçlusu tek bir kişi veya kurum değildir.bu işler el birliğiyle vatandaş devlet kurumlar hepsinin eğer bir ortak sorumluluk aranacaksa burda hepimiz sorumluyuz..." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise kentsel dönüşümün hızlandırılacağını söyledi.

Erdoğan Bayraktar, "Güney çevre yolu yapıldıktan sonra şehrin biraz daha güneye taşınması . Bu süratle yapılacak ve şehir biraz daha böyle yamalara yataklara doğru biraz iteleyebilirsek devletimizin imkanları ölçüsünde bu kaynakları artık buluyoruz." dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com