Bakanlar Ala ve Eker, Siirt'te

Bakanlar Ala ve Eker, Siirtte
Ala: "Biz dünyaya niye geldiğimizi biliriz. O dünyaya geliş nedenimiz için hizmet etmek için yaşarız. Onun için de Allah bize yardım edecektir, yolumuzu açacaktır"

SİİRT (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Biz dünyaya niye geldiğimizi biliriz. O dünyaya geliş nedenimiz için hizmet etmek için yaşarız. Onun için de Allah bize yardım edecektir, yolumuzu açacaktır" dedi.

Ala ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Siirt Öğretmenevi'nde AK Parti il Başkanlığınca düzenlenen kaynaşma toplantısına katıldı.

Burada konuşan Ala, Türkiye'nin başına gelen olayların, yurt dışında yaşayıp ülkeye gönül veren kesimleri de etkilediğini söyledi.

Türkiye'de bazen bir sorun çıktığı zaman yurt dışından bazı kişilerin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a telefonla ulaştığını dile getiren Ala, şöyle devam etti:

"Bunların bazılarına şahit oldum. Bir mesele Türkiye'nin başını ağrıtacak kadar büyüdüğü zaman, bazen Sayın Başbakanımızın yanında arabada giderken şahit oluyordum, Filistin'den bir kardeşimiz, Tunus'tan bir dostumuz ve gönüldaşımız hemen arıyor. 'Aman kendinize, Türkiye'ye, oradaki kardeşlerimize, oradaki istikrara dikkat edin. Çünkü biz size bakıyoruz, sizin ilerlemeniz, sizin özgürleşmeniz bize ilham veriyor, başarınız bize ilham veriyor. Aman kendinize bizim için dikkat edin' diyorlar. Buna kaç kez şahit olmuşumdur."

- Başörtüsü ve çözüm süreci

Son yıllarda yaşanan önemli gelişmelere değinen Ala, başörtüsünün sadece okullar için tartışıldığını ancak bugün kamusal alanlarda bile serbest olduğunu anlattı.

Daha önce medreselerde bile okutulması yasaklanan Kur'an-ı Kerim'in, bütün okullarda öğretilebilir hale geldiğini vurgulayan Ala, özgürleşme, din ve vicdan özgürlüğü yolunda atılan bir adımın bile paha biçilemez olduğunu dile getirdi.

Halkın ortaya koyduğu iradeyle yeni bir istikrara yelken açtıklarını belirten Ala, şunları kaydetti:

"Şunu söyledik, 'Bu problem bizimdir, bu problemi kardeşlerimizle oturup bunu çözeceğiz' dedik ve bir çözüm süreci başlattık. Türkiye'de bu kadar ağır sorunlara, başkalarına havale edilmiş sorunlara içeriden inisiyatif almalar, başkalarının da önümüze çeşitli engeller koymalarını sağladı. Biz bunları birlikte aşacağız ve geçeceğiz. Bunların hiçbiri bizi yolumuzdan döndüremez. Çünkü Allah'ın izniyle doğru yapıyoruz. Bizim dünyaya geliş nedenimiz, başkasının dünyaya geliş nedenine benzemez. Biz dünyaya niye geldiğimizi biliriz. O dünyaya geliş nedenimiz için hizmet etmek için yaşarız. Onun için de Allah bize yardım edecektir, yolumuzu açacaktır."

Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş, sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com