Bakanlar Müezzinoğlu ve Çavuşoğlu, Antalya'da

Bakanlar Müezzinoğlu ve Çavuşoğlu, Antalyada
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

ANTALYA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu iktidarsızlar önce gittiler ABD Büyükelçisiyle gizli görüştüler, sonra ne yaptılar. Pensilvanya'dan iktidar gücü almaya gitti. Ey CHP, ey Atatürkçüler, ey Cumhuriyetçiler, ey laikler. Atatürk de Türkiye'de, Cumhuriyet de Türkiye'de, laiklik de Türkiye'de, hepsi bu millette" dedi. 

Bakan Müezzinoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Kepez ilçesindeki Çankaya Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de son 11 yılda yapılan çalışmaları anlattı. 

İstanbul il başkanı olduğu dönemde bir gazetecinin kendisine "Şu anda iktidardasınız, güçlüsünüz ama iktidarlık, iktidarda olanları yıpratır, siz nasıl değerlendiriyorsunuz" diye soru yönelttiğini anlatan Müezzinoğlu, kendisinin de iktidarın iktidarları değil, iktidarsızları yıprattığını söylediğini kaydetti. 

Kendilerinin milletin temsilcileri olduklarını, milletle birlikte yürüdüklerini dile getiren Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün iktidarsızlar nerelerden medet umuyorlar. Gezicilerden medet umdular, güç odaklarından medet umdular ama milletin iktidarı ve milletin lideri Recep Tayyip Erdoğan dimdik durdu iktidarda, şükürler olsun. Baktılar ki milletin iktidarı ve temsilcisi Erdoğan ile baş edemiyorlar, yeni yeni senaryolar, yeni yeni tuzaklar, 'ne yaparız, nasıl tuzak kurarız' diye düşündüler. Bu iktidarsızlar önce gittiler ABD Büyükelçisiyle gizli görüştüler, sonra ne yaptılar. Pensilvanya'dan iktidar gücü almaya gitti. Ey CHP, ey Atatürkçüler, ey Cumhuriyetçiler, ey laikler. Atatürk de Türkiye'de, Cumhuriyet de Türkiye'de, laiklik de Türkiye'de, hepsi bu millette." 

CHP'lilere bir gün halkla beraber olmalarını, vatandaşlara doğru söylemelerini, onların dertlerini dinlemelerini öneren Müezzinoğlu, bunları yapmanın emek istediğini, gece gündüz çalışma istediğini ifade etti. CHP'nin muhalefette bile iktidarı olmadığını ileri süren Müezzinoğlu, "Gidiyorlar Pensilvanya'dan destek almaya çalışıyorlar. Daha dün ona küfrediyordunuz, daha dün ona hakaret ediyordunuz. Daha dün bizi onunla suçluyordunuz. Ne oldu? İktidar millette. Siyasetçinin milletten başka adresi yok" diye konuştu. 

AK Parti'nin iktidarın partisi olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, ak kadrolu olarak milletten aldıkları güçle millete hizmet ettiklerini belirtti.

Sağlık alanında yapılan çalışmalara değinen Müezzinoğlu, bugün Türkiye'de hava ambulanslarının hastaları bir uçtan bir uca taşıdığını anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Müezzinoğlu, "Sen ambulans uçak nedir bilir miydin, onları da biz sana öğretiyoruz. Daha çok şey öğrenecekler. Keşke sandıktan ders alma, öğrenme kabiliyetleri olsa" ifadesini kullandı. 

Müezzinoğlu, AK Parti'li belediye başkan adayları için de destek istedi. 

- "Dedikodu, iftira üretme merkezi"

Çavuşoğlu da seçim yaklaştıkça her yerde bir heyecan gördüklerini söyledi. Gece gündüz demeden Türkiye için, ülkenin itibarı için çalıştıklarına dikkati çeken Çavuşoğlu, herkesin ortak derdinin hizmet olduğunu ancak muhalefetin buna karşı dedikodu ürettiğini, çamur, iftira attığını savundu.

Muhalefetin sadece Antalya'da değil, ülke genelinde bu şekilde seçimlere hazırlandığını ileri süren Çavuşoğlu, "Bunların genel merkezleri de böyle. Sanki parti genel merkezi değil de dedikodu, iftira üretme merkezi. Bunların çok güzel yetenekleri var, yalan söylerler, iftira atarlar, montaj yaparlar, kaset üretirler, her şey yaparlar" dedi. 

Muhalefetin ortak özelliğinin hep şikayet etmek olduğunu öne süren Çavuşoğlu, nereye giderlerse gitsinler hep Türkiye ile ilgili şikayet duyduklarını söyledi.

- Diğer konuşmacılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel de muhalif partilerin yalan ve iftiralarla seçim çalışmalarını yürüttüklerini iddia etti.

Kepez Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, ilçeye yaptığı hizmetleri anlatarak, hizmetlerin devam etmesi için vatandaşlardan destek istedi.

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan adayı Cihan Bulut'un 100. Yıl Caddesi'ndeki seçim bürosunun açılış törenine katıldı. Çavuşoğlu, 30 Mart için vatandaşlardan destek istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com