Bakanlar saltanatı itiraf etti

Bakanlar saltanatı itiraf etti
MHP Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Meclis Başkanlığı’na soru önergesi vererek, bakanlıkların kiraladığı araç sayısını ve rakamlarını sordu.

Bazı bakanlıklardan önergeye cevap gelmezken; bazı bakanlıkların da araç sayıları düşük olmasına rağmen fahiş fiyatlar ödemesi dikkat çekti.

İşte o yanıtlar:

58 araca 1.2 milyon lira…

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bakanlık merkez teşkilatı ve taşra için kiralanan araçlarla ilgili şu bilgiyi verdi: “58 adet araç 1.208.304 TL bedel ile kiralanmıştır.” Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar, bakanlığın kiraladığı araçlarla ilgili, “40 adet kiralık araç kullanılmaktadır. Söz konusu araçlara 672.334.50 TL ödeme yapılmaktadır” cevabını verdi. Bakanlıklar içinde en yüksek kiralama ücretini Kültür Bakanlığı ödüyor. Bakan Ertuğrul Günay, merkez hizmetlerinde 21 ve il müdürlüklerinde 33 olmak üzere 54 araç kiraladıklarını bildirdi.

Maliye’nin 132 aracı kiralık

Günay, “2012 yılında toplam 2.004.128 TL araç kirası ödenmiştir” dedi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise “2012’de merkez ve taşra teşkilatımız hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanan 132 araç için 1.264.444 TL ödeme yapılacaktır” dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 5 kiralık araç kullandıklarını ancak ücretini Başbakanlık tarafından ödendiği için bilmediklerini kaydetti. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise “Yurtdışı teşkilatında dört temsilciliğimizin acil taşıt ihtiyacına binaen 6 taşıt kiralanmış olup, bu araçlar için yıllık 69.507 TL ödenmektedir” bilgisini verdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com