Bakanlardan G.Antepspor'a ziyaret

Bakanlardan G.Antepspor'a ziyaret
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Antep'de yeni bir stat projesi olduğunu hatırlattı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantepspor Kulübü'nü ziyaret etti.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Bakan Suat Kılıç'a üzerinde Suat Kılıç yazılı 55 numaralı forma, Fatma Şahin'e de Fatma Şahin yazılı 27 numaralı forma hediye edildi. Ayrıca her iki bakana da spora katkılarından dolayı plaket takdim edildi. Burada kısa açıklama yapan Bakan Suat Kılıç, Gaziantepspor'un, bölgeyi temsilen önemli başarılara imza atmış köklü bir kulüp olduğunu belirterek, "Gaziantepspor, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni Spor Toto Süper Lig'de temsil eden bölgesel bir marka aynı zamanda. Gaziantep kentinin, halkının, gençliğinin, futbol üzerinden diğer sportif branşlarla olan ilişkilerine de köprü vazifesi gören bir müessese" dedi.

Seçim döneminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni bir stat yapılması projesi olduğunu hatırlatan Kılıç, şunları söyledi:

"Sayın Başbakanımızın kendi sahamıza giren tüm sözlerinin tahakkuk etmesi ve harfiyen yerine getirilmesi bizim öncelikli görevimiz. Bu görevimizin gereklerini yerine getirmek üzere bugün arazi tespitine dair belli adımları attık. Önümüzdeki haftalarda bu yöndeki netlik ayarlarını da inşallah yapmış olacağız. Arazi konusu netleştikten sonra da burada somut adımlar atacağız. Ama tabi yeni ve modern bir stat yapılırken, statları anlamla kılan unsurları görmezlikten gelmememiz gerekir. Statlar koltukların kalitesiyle, tribünlerin büyüklüğüyle ya da oturma kapasitesiyle değer kazanmaz. Statlar; oraya gelen insan sayısı, o insanların coşkulu tezahüratları, seviyeli ve düzgün sportif katkılarıyla anlam ve önem kazanır. Dolayısıyla biz bir taraftan Gaziantepspor'a yeni bir stat kazandırmanın gayretini verirken, öte yandan Gaziantep halkına da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Görebildiğim kadarıyla Gaziantepspor, Spor Toto Süper Lig'deki maçlarını çok az sayıda taraftar kitlesi önünde oynuyor. Gaziantep halkının, bu kentin takımına destek vermesi, katkı sağlaması lazım. Bunun da en kestirme yolu, en maliyetsiz yolu, iki haftada bir bilet alıp stada gelmek, maçları izlemektir."

Bakan Kılıç, Gaziantep'e yapılacak yeni stadyum konusunda farklı alternatifler üzerinde çalıştıklarını ifade ederek, "Stat, ha denilince yapılacak bir şey değil. Zemin etütleri, saha bilgileri, meteorolojik ölçümler, rüzgar hareketleri, bir takım atmosferik bilgiler, tüm bunların grafiklerinin alınması lazım. Stadın kalelerinin bakacağı yön bile bilimsel bilgiyle dizayn edilmesi gereken bir iş. İstanbul Olimpiyat Stadı var. Rüzgardan dolayı büyük güçlükler yaşanıyor. Bunu böyle değerlendirmek lazım ki sonra teknik çalışmaları sürdüreceğiz. Yani burada bilinmesi gereken; Sayın Başbakanın sözü gereği Gaziantep ilimize en kısa zamanda yeni bir stadyum kazandırılacak" şeklinde konuştu.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de, 2023 vizyonuna en büyük katkıyı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapacağını belirterek, "Daha yapacak çok işimiz var" diye konuştu. Ziyaretin ardından antrenman sahasına çıkan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gaziantepspor Teknik Direktörü Abdullah Ercan ve futbolcularla sohbet ederek, onlara baklava ikramında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com