Bakanların maaşları yarıya indi

Bakanların maaşları yarıya indi
Ekonomik krizle boğuşan İtalya’da Başbakan Enrico Letta ve bakanlar örnek bir davranışa imza attı. Enrico Letta kendisinin ve bakanlarının maaşlarını yarı yarıya kesti.

Kesilen para sembolik bir fon kurularak işinden olan ve zorluk çeken ailelere dağıtılacak. İtalya’da yaşanan ekonomik kriz devleti yönetenlerin örnek arka arkaya radikal olduğu kadar örnek kararlar almasına zorluyor.
 
Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano kendi maaşı ile birlikte sarayda çalışanların maaşlarında yüzde 25’lere varan kesintiler yaparken yeni Başbakan Enrico Letta’da kendisinin ve bakanlarının maaşlarını yarı yarıya indirdi. Enrico Letta, sembolik olarak kurulan fona yatırılacak kesintilerin işinden olan ve zorluk çeken ailelere verileceğini belirtti.
 
Letta’nın bu kararı ile ayda yaklaşık 230 bin Euro’nun fona yatırılması bekleniyor. Bu arada, Başbakan’ın Bakanları ile birlikte hafta sonunda Toskano bölgesinde bir manastırda yapacağı çalışma kampına toplu halde otobüsle gidileceği ve herkesin kendi masrafını karşılaması kararını da verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com