Bakanların Seçim Bölgeleri Değişiyor

Bakanların Seçim Bölgeleri Değişiyor
AK Parti'de bazı bakan ve ağır topların seçim bölgeleri değiştiriliyor.

Hasan ÖYMEZ

Mülakat heyecanının sürdüğü AK Parti'de birçok bakan yeni dönemde seçim bölgesini değiştirecek. TBMMBaşkanıM. Ali Şahin'in yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırımbunların başında geliyor.
AK Parti'de yeni döneme ilişkin kulisler hızlandı. Başbakan Tayyip Erdoğan, “kimse küsmesin” diyerek mevcut vekillerden birçok ismin çizileceğimesajı verdi.

KAVAF TEŞKİLATLA KAVGALI

Bakanlık koltuğunda oturan isimler büyük oranda listelerde yer bulacaklar; ama asıl sürpriz seçim bölgelerinde olacak. AK Parti kulislerinde, bakanların seçim bölgelerinin değişeceği ifade ediliyor. Bunların başında da Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf geliyor.

ARINÇ VE YILDIZ

Kavaf, il teşkilatıyla yaşadığı çekişme sonrasımemleketi Denizli yerine bu kez Ankara'dan aday adayı oldu. Kavaf'ın ablası AK Parti kurucusu Sema Ramazanoğlu'nun eşi YıldırımRamazanoğlu'nun da Ankara'dan aday adayı olması, Kavaf'ın yeni dönemiçin şansının azaldığı şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ınmemleketiManisa yerine bu seçimdemilletvekili sayısı artan Bursa'dan aday gösterileceği belirtiliyor.

Enerji Bakanı Yıldız'ın partinin yüksek oy oranına sahip Kayseri yerine Ankara'ya veya İzmir'e kaydırılabileceği ifade ediliyor. En uzun süre bakanlık yapan isimlerden Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım'ın da bu kez milletvekili sayısı 2'ye düşen Erzincan'dan değil partinin oylarını arttırmak için İzmir'den aday olacağı konuşuluyor.

ŞAHİN VAN'A

Meclis BaşkanıM. Ali Şahin de seçimbölgesi değişecek isimler arasında sayılıyor. Parti sözcüsü Hüseyin Çelik'in dememleketi Van yerine bu seçimde İstanbul'dan aday gösterilmesi bekleniyor.

Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com