Bakanlığın projesinde skandal sürüyor

Bakanlığın projesinde skandal sürüyor
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle başlattığı "Okul sütü, akıl küpü" Projesi Balıkesir'de de sıkıntılı başladı.

Balıkesir merkezdeki Namık Kemal İlköğretim Okulu'ndaki 17 öğrenci ile bugün ilk kez süt verilen merkez ilçeye bağlı Karamanlar Köyü İlköğretim Okulu'nun 10 öğrencisi, mide bulantısı, karın ağırısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.10 Köyün taşımalı eğitim aldığı Karamanlar Köyü'ndeki ilköğretim okulundaki öğrencilere bugün ilk kez 200 ml'lik kutu süt dağıtıldı. Öğrenciler sütü içtikten sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle öğretmenlerinden yardım istedi.

Dereçiftlik Köyü Aile Sağlığı Merkezi'ne götürülen öğrenciler, buradaki ilk müdahale sonrası Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Hastaneye gelen tüm öğrencilerin de kız olması dikkat çekti. Öğrenciler, okulda ilk kez süt içtiklerini ve rahatsızlandıklarını söyledi. Tedaviye alınan öğrenciler, bir daha süt içmek istemediklerini belirtti.Aynı saatlerde Balıkesir merkezdeki Namık Kemal İlköğretim Okulu'ndaki 17 öğrenci de mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye geldi. Tüm öğrenciler Acil Çocuk Polikliniği'ndeki doktor muayenesinin ardından ev ve okullarına gönderildi. Çocuklara bulantı giderici ve ağrı kesici ilaçlar verildi.Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Nazmi Başaran, besin zehirlenmesinden söz edilemeyeceğini söyledi. Çocukların genel durumunun çok iyi olduğunu belirten Başaran, enjeksiyon ya da seruma gerek duyulmadığına dikkat çekti. Başaran, muayenelerin ardından tüm öğrencilerin taburcu edildiğini söyledi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com