Bakanlık personel alacak

Bakanlık personel alacak
İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında, Genel İdare Hizmetleri Sınıfından boş bulunan 50 adet İl Planlama Uzman Yardımcısı kadrolarına, Sözlü Giriş Sınavı ile personel alınacak.

İçişleri Bakanlığı'nın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre İl Planlama Uzman Yardımcılığı Sözlü Giriş Sınavı’na katılma şartları arasında, Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan şartları taşımak, Ekonomi, Maliye, Hukuk, İdari Bilimler, İşletme ve İstatistik alanlarında dört yıl süreli fakülte veya yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak gerekiyor. Adayların Sözlü Giriş Sınavının yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olması, ÖSYM tarafından 09-10 Temmuz 2011 veya 07-08 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP31” bölümünde en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olması gerekiyor.
 
SINAV BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ
 
Adaylar; “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden e-Devlet şifre numarası ile Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2013 yılı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formunu” elektronik ortamda doldurarak, 15-19 Nisan 2013 tarihleri arasında elektronik ortamda müracaat edecekler.
 
KPSSP31 başarı puan sıralamasına göre kesin olmayan değerlendirme sonuç listesi 22 Nisan 2013 tarihinde Bakanlığın internet sitesinde ilan edilerek duyurulacak. KPSSP31 başarı puan sıralamasına göre ilan edilen kesin olmayan değerlendirme sonuç listesine itirazlar 24 Nisan 2013 tarihinde ilgili sınav kuruluna yazılı olarak, itirazda bulunulan hususun belgelendirilmesi şartı ile kabul edilecek. KPSSP31 başarı puan sıralamasına göre ilan edilen boş kadro sayısının dört katı (200) adaya ait kesin sonuç listesi, 26 Nisan 2013 tarihinde Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilerek duyurulacak. Adaylar, Bakanlığın internet sitesinde ilan edilerek istenilecek diğer belgeler ile birlikte İş Talep Formunun çıktısını imzalayıp, resim yapıştırılmış olarak 06-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında ilgili sınav bürosuna elden teslim edecekler. İstenilen belgeleri süresi içerisinde ilgili sınav bürosuna teslim etmeyen adaylar Sözlü Giriş Sınavına alınmayacak.
 
Sözlü Giriş Sınavına katılmaya hak kazanan adaylardan istenilen evraklar 06-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında teslim eden adaylar Sınava alınacak. Bu adaylara, Sözlü Giriş Sınav günü, saati ve yeri Bakanlığın internet sitesinde 20 Mayıs 2013 tarihinden itibaren ilan edilerek duyurulacak. Ayrıca, sözlü sınava alınacak adayların İş Talep Formunda belirttikleri yazışma adreslerine de tebligat yapılarak bildirilecek. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar İl Planlama Uzman Yardımcılığı Sözlü Giriş Sınavını kazanmış olsalar dahi, sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların ise atamaları iptal edilecek. Bu adaylar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak. Müracaatlar; elektronik ortamdaki iş talep formu ile alınacağından, posta ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecek.
 
SINAVIN ŞEKLİ VE KONULARI
 
Giriş Sınavı; Ekonomi, Maliye, İstatistik, Hukuk, İdari Bilimler, Türkçe, İnkılap Tarihi ve Yabancı dil konularında sözlü olarak tek aşamada yapılacak.
 
SINAV SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ
 
Sözlü Giriş Sınavında adaylara, sınav kurulu başkan ve üyelerinin her biri tarafından ayrı ayrı 100 üzerinden puan verilecek ve verilen bu puanların aritmetik ortalaması sözlü sınav notunu teşkil edecek. Sınavda başarılı olabilmek için alınan notun 70’den aşağı olmaması gerekecek. Sınav kurulu tarafından, adaylar en yüksek puandan başlamak üzere sıralanarak, Sınav kesin başarı listesi oluşturulacak. 70 ve üzeri puan alan adaylar arasından, kesin başarı puan sıralaması, kadro durumu ve ihtiyaca göre asil ve yeteri kadar yedek liste düzenlenecek. Asil olarak Sözlü Giriş Sınavını kazanan adayların atamaları, adayların tercihleri ve başarı sırası esas alınarak Bakanlık tarafından yapılacak.
 
SINAV SONUÇ DUYURUSU
 
Sözlü Giriş Sınavını kazananlar, başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda yer alan boş kadro sayısı kadar asil ve yeteri kadar yedek olmak üzere açıklanır. Başarılı olan adayların listesi, sınav kurulunca Bakanlığın internet sitesinde ve Bakanlığın doğu ve batı kapılarında bulunan ilan panolarında asılarak duyurulacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com