Bakanlık personel alacak

Bakanlık personel alacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere, toplam 331 sözleşmeli personel alacak. Başvurular, 3 Mayıs 2013 tarihine kadar yapılabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ilan ettiği duyuruya göre, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında, Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere, 14 mimar, 10 mühendis, 2 şehir plancısı, 70 tekniker, 30 diğer teknik hizmetler personeli, 150 restoratör,50 arşiv uzmanı 3 mütercim ve 2 mütercim-tercüman pozisyonları için toplam 331 sözleşmeli personel alımı yapacak.
 
Buna göre, mimar, mühendis, şehir plancısı, tekniker, diğer teknik hizmet personeli pozisyonlarında KPSS B grubu puan sıralamasına dikkat edilecek. Restoratör pozisyonunda ise mesleki uygulama sınavı başarı puanına bakılırken, arşiv uzmanı, mütercim ve mütercim tercüman pozisyonları için KPSS B grubu puan sıralamasına konulmak kaydıyla pozisyon sayısının 5 katı aday arasına girenlerin katılacağı sözlü sınav başarı puanı esas alınacak.
 
KPSS B GRUBU PUAN SIRALAMASI İLE 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK POZİSYONLAR
 
KPSS B Grubu puan sıralaması ile alınacak 4/B sözleşmeli personel kadrolarından inşaat teknikerleri, elektrik teknikerleri, mimar, elektrik-elektronik mühendisi, harita mühendisi, inşaat mühendisi ve şehir plancısı çeşitli illerde görevlendirilecek. Bakanlık, sözlü sınav ile alınacak 4/B sözleşmeli personel kadrolarında 9 arşiv uzmanı, 2 Rusça ve 1 Almanca mütercim ile 2 İngilizce bilen mütercim tercümanı merkez teşkilatında görevlendirecek.
 
Taşra teşkilatında ise Adana (1), Ankara (4), Antalya (1), Aydın (1), Bursa (1), Çanakkale (1), Diyarbakır (1), Edirne (1), Erzurum (1), Eskişehir (1), Gaziantep (1), İstanbul (11), İzmir (3), Karabük (1), Kars (1), Kayseri (1), Kocaeli (1), Konya (1), Kütahya (1), Muğla (1), Nevşehir (1), Samsun (1), Sivas (1), Şanlıurfa (1), Trabzon (1), Van (1) arşiv uzmanı görevlendirilecek.
 
RESTORATÖR GÖREV YERLERİ
 
Restorasyon bölümü mezunlarından, mesleki uygulama sınavı ile alınacak 4/B sözleşmeli personel kadrolarından restoratörler ise Adana (3), Afyonkarahisar (1), Aksaray (1), Ankara (16), Antalya (11), Aydın (1), Bolu (1), Burdur (1), Bursa (9), Çorum (1), Denizli (1), Diyarbakır (7), Edirne (1), Erzurum (9), Eskişehir (1), Gaziantep (7), İstanbul (21), İzmir (9), Kars (1), Kayseri (1), Kırşehir (1), Konya (4), Kocaeli (1), Kütahya (1), Malatya (1), Manisa (1), Mardin (2), Muğla (3), Nevşehir (7), Niğde (3), Samsun (1), Sivas (1), Şanlıurfa (1), Tekirdağ (1), Tokat (1), Trabzon (7) illerinde görevlendirilecek.
 
KPSS PUAN TÜRÜ
 
Başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıması şartı aranacak. Adayların, 2012 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve mimar, mühendis ve şehir plancısı pozisyonu için KPSSP8 puan türünden en az 70 puan, tekniker pozisyonu için KPSSP93, diğer teknik hizmet personeli ve arşiv uzmanı pozisyonu için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan, mütercim ve mütercim tercüman pozisyonu için KPSSP6 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekecek.
 
SON BAŞVURU TARİHİ 3 MAYIS 2013
 
Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Atatürk Bulvarı No:29 Opera/Ankara adresinde bulunan Bakanlığın Personel Dairesi Başkanlığı veya www.kulturturizm.gov.tr internet adresinden temin edilecek başvuru form dilekçesini eksiksiz doldurarak, istenilen belgeler ile birlikte 3 Mayıs 2013 tarihi mesai saati bitimine kadar adı geçen Başkanlığa elden teslim etmeleri gerekecek. Posta ile 3 Mayıs 2013 tarihi ve mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunulabilecek. Postadaki gecikmeler ise dikkate alınmayacak. Eksik belge ve bilgilerle yapılacak başvurular ise işleme konulmayacak. İlandan önce yapılan başvurular da kabul edilmeyecek. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com