Bakanlıkdan proje bekliyor...

Bakanlıkdan proje bekliyor...
Kütahya Simav'da kerestecilikle uğraşan 2009 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Üstün Hizmet Ödülü sahibi hayırsever işadamı Nurullah Koyuncuoğlu (78), doğup büyüdüğü ve iş yaptığı memleketine 150 yataklı hastane yaptırmak için geçtiğimiz ay içeris

Kütahya Simav'da kerestecilikle uğraşan 2009 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Üstün Hizmet Ödülü sahibi hayırsever işadamı Nurullah Koyuncuoğlu (78), doğup büyüdüğü ve iş yaptığı memleketine 150 yataklı hastane yaptırmak için geçtiğimiz ay içerisinde Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile protokol imzaladı.
Eynal Kaplıcaları bölgesinde TOKİ konutlarıyla Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu arasında kalan 33 bin dönümlük arazide 22 bin metrekarelik kapalı bir alan üzerine inşa edeceği 35–40 milyonluk 5 katlı 150 yataklı Devlet Hastanesini bir an önce yaparak teslim etmek için sabırsızlandığını ifade eden Koyuncuoğlu bir yandan Sağlık Bakanlığından gelecek projeyi beklerken bir yandan da zamandan kazanmak için inşaatta kullanılacak demir ve çimento gibi malzemeleri satın alarak fabrikasında istiflemeye başladı.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile imzaladığı protokolün ardından işe bir an önce başlayabilmek için sabırsızlandığını ifade eden Koyuncuoğlu,” Yaşım ilerliyor. Bir an önce başlayıp bir an önce hastaneyi devlete teslim etmek istiyorum. Ancak Sağlık Bakanlığından beklenen proje bir türlü gelmiyor” diye dert yandı.
Sağlık Bakanlığı bürokratlarına seslenen Koyuncuoğlu,” Elinizi çabuk tutun. Yaşım ilerledi. Yaşıtlarım birer ikişer hayattan kopuyor. Hemşerilerime vefa borcumu adımı taşıyan bir hastane yaparak ödemek istiyorum. Proje gelir gelmez işe hemen başlamak için sabırsızlanıyorum. Çocuklar gibi seviniyorum. Heyecanımdan adrenalim her geçen gün artıyor” diye konuştu.
Geceleri gözüne uyku girmediğini dile getiren Koyuncuoğlu,” Proje henüz gelmedi. Ancak çevremdeki mühendislerle hemen her gün bir araya gelip görüşüyoruz. Bana hastane inşaatı için 700 ton civarında demir ile 20 bin metreküp dolayında beton gidebileceğini söylüyorlar. Ben de 700 ton demirin 50 tonunu satın alıp fabrikamda istiflemeye başladım. Değişik ebatlarda demir almaya devam edeceğim. Bunun yanında betoncularla da sürekli görüşüyorum. 5 bin metreküp çimentonun pazarlığını yaptım” dedi.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile imzaladığı protokol çerçevesinde yaptıracağı 150 yataklı hastanenin projesinin Sağlık Bakanlığı, alt yapının da Simav Belediyesince karşılanacağını, kalan tüm masraflarını da kendi cebinden ödeyeceğini kaydeden Koyuncuoğlu, inşaata kış gelmeden başlamayı arzuladığını kaydetti.
Koyuncuoğlu,” Simav'da kış girdimi gitmek bilmez. Nisan, Mayıs ayına kadar devam eder. Yılbaşı gelmeden inşaata başlamak gerekir” diyerek projenin yapılıp kendisine teslim edilmesi için Sağlık Bakanlığı bürokratlarından ellerini çabuk tutmalarını istirham ediyorum” şeklinde konuştu.
c

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com