Bakanlıkta 55 bin 928 liralık kuruyemişi kim yedi?

Bakanlıkta 55 bin 928 liralık kuruyemişi kim yedi?
Fatma Şahin’in başında bulunduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına üç ay içinde 55 bin 928 liralık kuruyemiş, börek, pasta, çikolata, çay, kahve ve çiçek alındığı belirlendi. CHP Denizli milletvekili Adnan Keskin faturaları da ekleyip TBMM Başkanlığı

Keskin önergesinde, sosyal yardımlaşma fonuna yoksullar için aktarılan paraların, Halk, Ziraat ve Vakıflar Bankasında 15 gün bekletilip, karşılığında ‘’Promosyon parası’’ alındığını belirtti. Bu paranın yoksullar yerine, temsil ve ağırlama amaçlı kullanıldığını savunan Keskin, alınan mallar ve harcanan paraların şaşırtıcı boyutta olduğunu vurguladı.

Keskin önergesine tarih, fatura numaraları ve fatura bilgilerini de ekledi. Buna göre Ağustos-Ekim 2011 arasında Taze Kuruyemiş, Levent Kuruyemiş, Pres Şarküteri, Öğütler Market, Yunus Market, Funda Pastanesi, Aslı Börek, Çağlayan Meşrubat, Coffe-Store, Mevsim Çiçek ve Ünlü Çiçek adlı firmalardan, 250 lira ile 24 bin 100 lira arasında değişen miktarlarda ve toplam 55 bin 928 liralık alım yapıldı. (NSK)

Gazeteport

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com