Bakanlıktan şok yemek faturası!

Bakanlıktan şok yemek faturası!
Kalkınma Bakanlığı’nın 110 bin liralık yemek harcamaları dudak uçuklattı.

MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın cevaplandırması istemiyle Meclis’e verdiği soru önergesi, dudak uçuklatan harcamaları gözler önüne serdi.
 
Yeniçeri, “Bakanlık merkez ve taşra teşkilatları bünyesinde karşılama, ağırlama, yemek, davet, davetiye, çiçek, afiş, eşantiyon, açılış törenleri gibi faaliyetler için harcanan toplam gider ne kadardır?” diye sordu.
 
KIYMALI PİDEYE 71 BİN LİRA!
 
Sözcü'nün haberine göre, işte verilen cevaptaki harcamalar:
 
Bakan, etli ekmek olarak da bilinen kıymalı pide için geçen yıl 71 bin lira harcama yaptı. Bunu 67 bin lira ile çay ocağı giderleri izledi. Bakanın önemli giderleri arasında, Ankara Sıhhiye’deki Kebap 49’da 13 bin liralık kebap harcaması da dikkat çekti. Pasta harcamaları için de 3 bin liralık harcama yapıldı. Geçen yıl toplam 162 bin lira “temsil ve ağırlama gideri” olarak harcandı.
 
160 BİN LİRAYA ULAŞMASI BEKLENİYOR
 
2012’nin ilk 10 ayında toplam 110 bin liralık harcama yapıldı. 32 bin liralık lahmacun, 7 bin liralık da kebap harcaması yapıldı. Kuruyemiş için tam bin 572 bin lira harcandı. Yıl sonuna kadar temsil ve ağırlama giderlerinin 160 bin liraya ulaşması bekleniyor. Yılmaz, “Söz konusu harcamalar bakanlığımız bütçesinden temsil, ağırlama, tören, fuar, organizasyon giderleri tertibinden yapılmıştır” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com