Balanlı: İçi boş bir yalan rüzgarı

Balanlı: İçi boş bir yalan rüzgarı
Balyoz davasında 16 yıl hapis cezasına çarptırılan, YAŞ üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı, "Gerekçeli karar, içi boş bir yalan rüzgarı" dedi.

Hadımköy Askeri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı'nın da aralarında bulunduğu 7 sanık, mahkemenin gerekçeli kararını eleştirdi.
 
Yazılı açıklama yapan sanıklar, "İftiralara mazeret uydurulması amacıyla hazırlandığı anlaşılan gerekçeli karar, aynı zamanda suçsuzluğumuzun ispatı niteliğindedir" dedi.
 
''Dijital verilere dayanan uydurma senaryoların kamuoyuna gerekçe adı altında bir aldatmaca ile sunulduğu'' savunulan yazılı açıklamada, "Hukuk katliamına dönüşen yargılamada, adil yargılanma şartları değil, hukuka aykırılık ve keyfilik geçerli olmuş, gerçekler 'hakim takdiri' ile örtülmeye çalışılmıştır" denildi.
 
''Balyoz'' davasının tamamlanan ve dün açıklanan bin 435 sayfadan oluşan gerekçeli kararında, ''Tüm dijital belgelerin gerçek olduğu kanaatine varıldığı için bilirkişi heyeti oluşturulmadığı” belirtilmişti.
 
Kararda, "Çetin Doğan liderliğindeki cunta yapılanması, darbe harekatını, ellerinde olmayan nedenlerle tamamlayamadı'' denilmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com