Balbay: Köprüden önce son çıkış

Balbay: Köprüden önce son çıkış
“Ergenekon davası”ndan tutuklu CHP İstanbul Millletvekili Mustafa Balbay, “Davanın karara gitmesi açısından köprüden önceki son çıkış olarak nitelendirilebilecek çok önemli bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda 269. duruşmasında tutuklu CHP İzmir Milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay söz aldı.
 
Yeni bir aşamaya gelindiğinin altını çizen davanın tutuklu sanıklarından CHP İzmir Milletvekili Gazeteci Mustafa Balbay, "Davanın karara gitmesi açısından köprüden önceki son çıkış olarak nitelendirilebilecek çok önemli bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar 20 dava birleştirildi. Davadan tamamı 5 terebayt kalınlığında. Yani 120 milyon sayfa. Günde 100 sayfa okusanız 3 bin 200 yıl gerekiyor" dedi. Mahkeme heyetine seslenen Balbay, "Gelin 'her şeye rağmen zararın neresinde dönersek kardır' diyelim. Evet yeni davalar birleşmesin. O zaman savcı bugüne kadar davaların birleştirilmesinin hata olduğunu kabul etmiş olmuyor mu?" şeklinde konuştu. Bütün davaların birleşmesi durumunda kararın ancak mezarlarına yazılacağını söyleyen Balbay, İnternet Andıcı, Danıştay'a baskın ve Cumhuriyet'e bombalı saldırı dosyalarının da davadan ayrılmasını talep etti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com