Balbay ve Haberal'a ziyaret!

Balbay ve Haberal'a ziyaret!
CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ı ziyaret etti.

CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, Selahattin Karaahmetoglu ve Ali Özgündüz Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay'ıı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.

Silivri Cezaevi’nde Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay’ı ziyaret eden CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal,Selahattin Karaahmetoglu,Ali Özgündüz "Silivri toplama kampı" dediler.

Ziyaret sonrası yazılı bir açıklama yapan CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal; "Silivri’de Deniz Feneri sanıklarının 3 ay tutuklu kalmasına gönlü razı olmayan, ‘tutukluluk cezaya dönüşmesin’ diyerek onları tahliye ettiren AKP iktidarı, konu Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal gibi kendisine muhalifler olunca çifte standart uyguluyor.

Balbay’ın bin günü aşkın tutuklu olmasına, bunun neredeyse bir yılını hücrede tek başına geçirmesine karşın kör ve sağır oluyorlar. Bunun adı vicdansızlıktır. Bu tür uygulamalar 12 Eylül faşizmi döneminde bile olmamıştır.

AKP, Hitler dönemine öykünmektedir. Milletvekillerimizi bir yeni yılı daha demir parmaklıklar arkasında karşılatan AKP, bunun hesabını gerçek adalet önünde bir gün verecektir
.”

Olası bir kalp krizinde demir parmaklıklar arkasındaki Mehmet Haberal’ın durumu ne olacak? Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP’lilerin hangisi Mustafa Balbay gibi bir yıl daracık hücrede tek başına kalabilir? AKP yandaşı 'Naylon Müslüman' Deniz Feneri sanıkları bir hafta aynı koşullarda yaşasa ne derlerdi? Bu nasıl bir vicdansızlık.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com