Balbay ve Özkan el ele salona girdi

Balbay ve Özkan el ele salona girdi
Ergenekon davasının kritik duruşması öncesi duruşma salonunda ilginç anlar yaşandı. Tutuklu sanıklar Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan salona el ele tutuşarak geldi. İlker Başbuğ’un oldukça zayıfladığı görüldü.

4 yılı aşkın zamandır devam eden Ergenekon davasında savcı bugün mütalaasını açıklayacak.
 
Duruşmada izleyiciler sanıkları ayakta alkışlarla karşıladı. Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan el ele tutuşarak salona girdiler.
 
İlker Başbuğ'un salona girmesinin ardından bazı izleyicilerin "Ne kadar zayıflamış. Yazık" diye bağırdıkları duyuldu. CHP'li Umut Oran da Twitter'da duruşma salonunda çektiği fotoğrafı paylaştı.
 
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 66'sı tutuklu 275 sanığın yargılandığı ve 4 yılı aşkın süredir devam eden Ergenekon davasının 270'inci duruşmasından mütaalanın açıklanması bekleniyor.
 
SANIKLAR ALKIŞLARLA KARŞILANDI
 
Ergenekon davasında izleyiciler sanıkları ayakta alkışlarla karşıladı. "Türkiye sizinle gurur duyuyor" sloganları atıldı. İlker Başbuğ’un aralarında bulunduğu sanıklarda yerlerine bir süre oturmadı. İzleyecilere, Başbuğ ve diğer sanıklar alkışlarla karşılık verdi.

"ADALET İSTİYORUZ" DİYE BAĞIRDI
 
Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan el ele tutuşarak salona girdiler. Özkan salona dönerek, “Adalet istiyoruz" diye bağırdı. Bunun üzerine salondakiler ‘adalet istiyoruz’ sloganını attı.
 
''NE KADAR ZAYIFLAMIŞ. YAZIK''
 
CHP milletvekilleri de, Balbay ve Özkan’ı ayağa kalkarak alkışladı Öte yandan İlker Başbuğ’un salona girmesinin ardından bazı izleyicilerin "Ne kadar zayıflamış. Yazık" diye bağırdıkları duyuldu.
 
HAKİMDEN UYARI: SESSİZ OLUN
 
Duruşma başlamadan önce mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, seyircilere uyarılarda bulundu. Salonda sessizlik istediğini belirten başkan, "Herkes sessiz olsun. Gerekirse seyircisiz devam ederiz. Burada yargılama yapıyoruz. Herkes sorumluluğunu bilsin" dedi.
 
DURUŞMA SALONU BOŞALTILACAK

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin, birleşen bir dava dosyasının iddianamesini okuyacağını belirtmesi üzerine, sanık avukatları söz istedi. Özese, avukatlara söz vermedi.

Bunun üzerine Özese ile avukatlar arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Salondaki izleyiciler de avukatları destekleyerek, alkışlamaya başladı.
Mahkeme Başkanı Özese, izleyicilerin dışarı çıkarılması için duruşmaya ara verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com