Balbay ve Özkan'dan Ergenekon yorumu

Balbay ve Özkan'dan Ergenekon yorumu
Balbay ve Özkan Ergenekon'da davaların birleştirilmesi hakkında konuştu.

İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından CHP Milletvekili Mustafa Balbay, İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasının bu davayla birleştirilmesine ilişkin, ''Davaların birleşmesi sürpriz olmadı. Artık davalar akordiyon haline geldi'' dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, gün boyunca, bu davadan tutuksuz yargılanan başka suçtan tutuklu sanık Yüksel Dilsiz'in talebi doğrultusunda, geçen duruşmada kapalı oturum ile alınan ifadesine ait video kayıtları sanıklara izletildi.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin, Dilsiz'in ifadesinin yer aldığı görüntü kayıtlarının izlettirilmesine ara vererek yarına ertelediği duruşmanın öğleden sonraki bölümünü Nur Serter, İlhan Cihaner ve Ali Özgündüz'ün de aralarında bulunduğu bazı CHP milletvekilleri de bir süre izledi.

Duruşmanın ardından yakınlarıyla bir süre sohbet eden tutuklu sanık emekli Orgeneral Hurşit Tolon, İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasının bu davayla birleştirilmesine ilişkin ''Hayırlı olsun'' dedi.

Mustafa Balbay da iki davanın birleşmesinin kendileri açısından sürpriz olmadığını kaydederek, ''Artık davalar akordiyon haline geldi. Biz yargılama süreci hızlandı derken davalar ekleniyor ve süreç yeniden uzuyor. Şimdi 29 sanık daha eklendi'' diye konuştu.

Tutuklu sanık gazeteci Tuncay Özkan ise bu tip davaların 12 Eylül döneminde de görüldüğünü belirterek, ''Bunlar, içinde delil olmayan davalar. Balyoz davasında silahı, tankı elinde olanlar için 15 yıl hapis isteniyor. Ben ise bir gazeteci olarak 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanıyorum. Bunun mantıklı bir açıklaması yok'' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com