Balbay'ın 5 yaşındaki oğlu AKP'ye meydan okudu!

Balbay'ın 5 yaşındaki oğlu AKP'ye meydan okudu!
Balbay'ın 5 yaşındaki oğlu AKP'ye meydan okudu: Beni de içeri alın babamla kalayım
5 Ağustos'ta karar duruşması yapılan Ergenekon davası can yakmaya devam ediyor. 6 sene içerisinde bütün bayramlarda burukluk yaşan Silivri Cezaevine bu sene Ergenekon Davası kapsamında tutuklu bulunan CHP İzmir milletveki Mustafa Balbay'ın 5 yaşındaki oğlu damga vurdu.

Bu acıya yürek dayanmaz!

Ergenekon davasında 34 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan gazeteci Mustafa Balbay'ı Ramazan bayramı arefesinde ailesi ziyaret etti. Yaşananları anlatan Balbay'ın eşi Gülşah Balbay, 5 yaşındaki çocukları Deniz'in babasını kollarından tutup çıkarmak istediğini, buna gardiyanların bile dayanamadığını söyledi.
 
Arefe günü yapılan açık görüşte Ergenekon tutukluları 1’er saat aileleriyle görüştü. Gazeteci Mustafa Balbay’ın 5 yaşındaki oğlu Deniz’in, babasının arkasından, “Beni de içeri alın. Babamla birlikte kalayım” diye ağlaması gardiyanları da ağlattı.
 
Eyüp Serbest'in Hürriyet gazetesindeki haberine göre, Gülşah Balbay, 34 yıl 8 ay ceza alan eşi Mustafa Balbay’ı, çocukları Yağmur ve Deniz’le birlikte 1 saatliğine görmek için Ankara’dan Silivri’yi gitti. Gülşah Balbay o ziyareti şöyle anlattı:

“Deniz artık yalanlara inanmıyor. Daha önce, ‘Baban çalışıyor. Burası havaalanı’ diyorduk. Uçağa binerken de üzerimiz arandığı için. Fakat artık oyunlarla kandıramıyoruz. Farkında. ‘Babamı kafese koydular’ diyor. Hayır oğlum. Baban orada çalışıyor, işi var diyoruz ama inanmıyor. Biz ister istemez onun yanında 5 Ağustos’u konuşuyorduk. Belki olumlu bir karar çıkar diyorduk. Olumlu karar da şu: 18 yıl olursa şu kadar yılını yattın, şu kadar sene sonra çıkarsın diye bir ümitle gidiyorduk. Demek ki Deniz her şeyi bizim kadar iyi takip etmiş ve bizim kadar iyi anlıyor. Babayı çekip almak istedi. Baba artık gel yeter. Tutup kollarından. Gardiyanlar bile dayanamadılar. Ben ilk defa onları bu halde görüyorum. Onlar bile biçare bizi izlediler. Sonunda Mustafa terk etmek zorunda kaldı. Süre dolmuştu. Kapının arkasından bir süre çığlıklar attı. ‘Ben de geleyim. Beni de babamın yanına koyun. Ben de babamla birlikte kalmak istiyorum’ diye sayıkladı. Sonra sakinleşti. Dışarı çıktık. Özlüyor çocuklar. Hiç birşey baba sevgisini koparamaz ki. Çok zor. Tanrım kimseye yaşatmasın.” (BCE)


 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com