Balçiçek İlter'den Berkin İstifası!..

Balçiçek İlter'den Berkin İstifası!..
3 ay önce transfer olduğu Türkiye Gazetesi ile Berkin Elvan manşeti nedeniyle yollarını ayıran Balçiçek İlter'in veda yazısına yönetim izin vermedi.

Balçiçek İlter 3 ay önce transfer olduğu Türkiye Gazetesi ile yollarını bugün şok bir kararla ayırdı. Gazetenin Berkin Elvan’ın ölüm haberi yerine protesto haberini “Yine fırsat bilip terör estirdiler” başlığıyla vermesine kızarak istifa eden Balçiçek İlter okurlarına durumu da belirtmek için bir köşe yazısı yazıp yazıişlerine gönderdi.

Ancak gazete yönetiminden yazının yayınlanmayacağı cevabı geldi. İlter bu köşe yazısını Medyaradar ile paylaştı. İşte hem Berkin Elvan manşeti, hem Nuh Albayrak ayrılığı ve hem de gazetede ödenmeyen maaşları üzerine kaleme alınan o yazı:

Vakit tamam!

Acıyı bile paylaşamıyorsak…
Bir çocuğun gidişine hep beraber, elele, bağıra çağıra ağlayamıyorsak…
Zor be kardeşim…
Bazen yorum yapmak bile gereksizdir…
Dümdüz haberi verirsiniz, susmak bile bir duruştur, saygıdır, bazen başkaldırıştır…
Dün bu gazetenin birinci sayfasında yasa, acıya hatta sessizliğe bile yer yoktu…
O yüzden benim için susma vakti sevgili okur…
*
Not1: Nuh Albayrak’a önce çok içten bir teşekkür… Bütün ”ama”, ”neden”, ”olmaz ki”lerime katlandığı ve o nazik, yapıcı tavrını koruduğu için… Bünyeyi zaman zaman bozmama rağmen umudunu kaybetmediği için. O iyi bir gazeteci ve herşeyden önce iyi bir insan… Gidişi Türkiye Gazetesi’nin büyük kaybıdır…
Not2: Bütün Türkiye çalışanlarına teşekkür ederim beni böylesine bağırlarına bastıkları için. Bilmiyordum maddi sorunlarını, kahroldum ve utandım…
(KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com