Balçiçek İlter'in Yalancılığı Tescillendi!

Balçiçek İlter'in Yalancılığı Tescillendi!
Habertürk yazarı Balçiçek İlter'in bile bile yalan yazdığı tescillendi. Üstelik yalanın ortaya çıkmasına rağmen hala pişkinlik yapıp yazdığının doğru olduğunu iddia ediyor! İşte ayrıntılar…

Mithat Çetin, elmahaber

Habertürk TV'de programlar yapan ve aynı grubun gazetesi Habertürk'te yazılar yazan “gazeteci” Balçiçek İlter, geçtiğimiz hafta ortaya bomba bir iddia attı.

İlter'in yazdığına göre; Ergenekon soruşturmasından yargılanan Prof. Mehmet Haberal'a “sağlığı yerindedir, Silivri'ye gönderilmesinde sakınca yoktur” raporu veren hastanenin başhekiminin eşi, AKP'den Kayseri Milletveki adayı oldu.

İddia çok ilginç ve dikkat çekiciydi.

Her fırsatta Ergenekon'u sulandırmaya çalışan bir kesimin ekmeğine yağ sürüyor, davanın “siyasi” olduğunu gösteriyordu.

Fakat yatsıya varmadan bu haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

İlk önce Haberal'a rapor verdiği iddia edilen Mehmet Akif Ersoy Hastanesinin başhekimi Doç. Dr. İhsan Bakır, “Mehmet Haberal ile ilgili herhangi bir rapor Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Kardiyoloji Klinik Şefliklerince ve Başhekimlikçe yazılmamıştır.” şeklinde açıklama yaparak haberin doğru olmadığını ifade etti.

Dün de Zaman'dan Nuriye Akman'a konuşan Başhekim İhsan Bakır'ın eşi, AKP'nin Kayseri milletvekili adayı Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, “benim eşimin başhekim olduğu Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'ne Mehmet Haberal Bey tahlil için gönderiliyor. Sadece tahliller yapılıyor. Kan, idrar, eco, efor gibi tahliller. Hastanenin laboratuarında yapılıyor bunlar. Ve hiçbir cümle eklemeden sadece tetkiklerden çıkan sayıları Adli Tıp Kurumu onlardan alıyor. Ne bizim bey ekliyor, ne hastanedeki laborant bir şey ekliyor, ne oradaki bir doktor. Bir cümle bile eklenmemiş. Sadece tahlil yapılıyor. Tahlilleri tahrip mi etselerdi? Rapor yazmadı. Tahlil yapıldı, sadece tahlili posta ile gönderdiler. Benim eşim ne rapor verdi, ne de muayene etti Sayın Haberal'ı.” diyerek çıkan haberlerin “iftira” olduğunu söyledi.

Ancak bütün bu gerçekler ortaya çıkmışken Balçiçek İlter, yapılan açıklamaların kendi haberini doğrular nitelikte olduğunu iddia ederek şunları yazdı; “ben yine de bu dönemde, toplumun böylesine ayrıştığı, kutuplara bölündüğü, birbirimizi boğazlayacak hale geldiğimiz bu süreçte, etik bulmadım bu adaylığı, kusura bakmayın...”

Balçiçek İlter, hem gerçek olmayan bir bilgiyi gerçekmiş gibi sundu, üstüne yalanı ortaya çıktığı zaman “pişkinlik” yapıp haberini savundu. Bir de “etik” dersi vererek, 39 yaşında profesör olan, harika bir akademik kariyere sahip olan Prof Pelin Gündeş'in adaylığının doğru olmadığını yazdı.

AKP'nin tüm adaylarını tek tek inceleyerek bu bağlantıyı kuran “derin” insanların, Balçiçek İlter'e bu bilgiyi verirken, rapor olayı ile Pelin Gündeş'in eşinin hiçbir ilgisi olmadığını bilmemeleri imkansız.

Peki bildikleri halde; neden İlter'e böyle bir haber servis ettiler?

Deniz Baykal'ın kirli bir kaset olayı ile parti başkanlığından istifa ettirilmesinden başlayıp, Haberal'ın CHP'de milletvekili adayı gösterilmesine kadar devam eden süreci yöneten “derin güçler” yine mi devrede?

Asıl korkutan ihtimal ise şu; Yoksa İlter de, bu haberin “yalan” olduğunu bildiği halde mi bu yazıyı kaleme aldı?

Birilerinin değirmenine su taşıyarak kullanıldı mı?
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com