Balık Ayhan da Aday Oldu (!)

Balık Ayhan da Aday Oldu (!)
“Balık Ayhan” olarak tanınan Roman sanatçı Ayhan Küçükboyacı'nın AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğu açıklandı..

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Semih Makaracı yaptığı yazılı açıklamada, federasyona bağlı 27 derneğin genel isteği ile gurur duyduğu Roman kimliğini gizlememiş ve toplumun sevgisini kazanmış bir sanatçı olan Ayhan Küçükboyacı'nın, TBMM'de Romanlar'ı temsil edebilmek amacıyla aday adayı olduğunu bildirdi.

“Balık Ayhan”ın 14 Mart Pazartesi günü adaylık başvurusunu yapacağını vurgulayan Makaracı, İstanbul Roman Dernekleri Federasyonuna bağlı derneklerin
üyelerinin de destek vermek amacıyla başvuru sırasında Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde olacaklarını belirtti.

Makaracı, “Balık Ayhan”ı başvurusu sırasında yalnız bırakmayacak olan Romanlar'ın kalabalık ve coşkulu bir şekilde ve çalgılar eşliğinde parti il binasında buluşacaklarını kaydetti.

Bu adaylık başvurusunun Roman açılımının devamı olduğunu belirten Makaracı, Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar sadece seçme hakkını kullanan Romanlar'ın bundan sonra seçilme hakkını da kullanacaklarına işaret etti.

TBMM'de bir Roman temsilcinin olması gerektiğine inandıklarını belirten Semih Makaracı, açıklamasında “Ne olursa olsun, Meclis'te de bir Roman olsun” görüşünü ifade etti.

YSK'DAN SANDIK AÇIKLAMASI

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, bir sandık bölgesindeki seçmen sayısının 300 olarak belirlenmesine karar verdi.

YSK'nın, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan kararında, mezra gibi toplu yerleşim birimleri için de mesafe durumu ve ulaşım güçlükleri kapsamında oluşturulan sandık bölgelerinde sandık seçmen sayısının 300 olarak tespit edilmesine karar verildiği kaydedildi.

Karar örneği, il ve ilçe seçim kurulu başkanlıklarına ve Yüksek Seçim Kurulunca tespit edilen siyasi partilerin genel başkanlıklarına gönderilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com