Balık fiyatları artıyor

Balık fiyatları artıyor
Yeni av sezonuna kadar balık fiyatlarının yükselmeye devam edeceği açıklandı.

Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Sezer, yaptığı açıklamada, balıkçıların az miktarda avlanabildiğini, bu nedenle fiyatların yükselmeye başladığını anlattı.
 
Av sezonunun en kötü dönemini geçirdiklerine işaret eden Sezer, ''Bol miktarda balık yok şu an. Sadece dip balıklarını avlayabiliyoruz. Son dönemde yalnızca barbun, mezgit ve istavrit gibi dip balıklarını avlayabildik. Bunun dışında başka türden balık bulamıyoruz'' dedi.
 
Sezer, balıkçıların ava çıkmadığını belirterek, ''Çünkü balık miktarı tatmin edici değil. Av sezonu çok iyi başladı, balık miktarı da yüksekti ancak şu anda çok az miktarda balık var. Bu nedenle yeterince balık avlayamıyoruz'' şeklinde konuştu.
 
''Balık miktarının az olması nedeniyle fiyatlar yükselecek'' diyen Sezer, ''Bundan sonra fiyatlar düşmez, yükselişe geçer. Yeni av sezonuna kadar balık fiyatları yükselmeye devam edecek. Balık miktarı da az zaten. Bu nedenle düşük fiyat dönemi bitti. Yeni av sezonuna kadar ucuz fiyattan balık bulmak zor'' ifadelerini kullandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com