Balık fiyatlarını 'fırtına' artırdı

Balık fiyatlarını 'fırtına' artırdı
Türkiye'de, bir süredir etkili olan fırtına nedeniyle balık fiyatları arttı. Olumsuz hava şartlarının balıkçıların denize açılmasını engellemesi dolayısıyla balık fiyatları yüksek seyrediyor.Tavşanlılı balık satıcıları, “lodos nedeniyle balı

Türkiye'de, bir süredir etkili olan fırtına nedeniyle balık fiyatları arttı. Olumsuz hava şartlarının balıkçıların denize açılmasını engellemesi dolayısıyla balık fiyatları yüksek seyrediyor.
Tavşanlılı balık satıcıları, “lodos nedeniyle balığa çıkılmıyor bu yüzden fiyatlar yükseldi. Gemiler lodostan dolayı denizde uzun süre kalamıyor. Hava şartları düzeldiğinde balık fiyatlarında da düşüş olur” diye konuştular.
Levrek 15 TL, palamut 7 TL, sardalye 5TL, istavrit, hamsi ve somon'un 10 TL'den satıldığını bildiren balıkçılar, vatandaşın talebini karşılayamadıklarını bildirdiler.
“Bizim işimiz hava şartlarına bağlı” diyen balıkçılar önümüzdeki hafta balık fiyatlarında hava şartlarına bağlı olarak düşüş beklediklerini kaydettiler.
En çok ilgi gören balığın hamsi olduğunu vurgulayan balıkçılar, “Tezgahta hamsi olmazsa altın satsan kimse bakmaz” ifadelerini kullandılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com