Balık tutmaya giden 4 kişi kayboldu

Balık tutmaya giden 4 kişi kayboldu
Kumburgaz sahilinden akşam saat 17:00'da balık tutmak için denize açılan 5 kişi teknelerinin alabora olması sonucunda kayboldu.
Kaybolan 5 kişiden biri olan Bülent Balta yüzerek karaya ulaşmayı başarırken diğer 4 kişinin arama çalışmaları devam ediyor. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Edinilen bilgiye göre, Kumburgaz sahilinde akşam saat 17:00'da balık tutmak için denize açılan Şener Karataş, İsmail Kılıçaslan, Bülent Balta, Metin Şahin, Hamdi Ali Ertuğrul isimli 5 arkadaşın bulunduğu tekne alabora oldu. Teknede bulunan Bülent Balta yüzerek karaya ulaşmayı başararak, sahilde bulunanlardan yardım istedi. Diğer 4 kişinin en son saat 19.00 sıralarında haber alındığı öğrenilirken, arama çalışmları halen devam ediyor. 
 
HELİKOPTERLE ARAMA
 
Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri gece yarısı yaklaşık 2 saat kayıpları aradı. Ancak arama çalışmalarına havanın aydınlanmasına kadar ara verildi. Gün ağırması ile beraber Sahil Güvenlik ekipleri arama çalışmalarına tekrar başladı. Aramalara helikopterli destek veriliyor.
 
Sahilde kardeşi Şener Karataşı'ın bulunmasını bekleyen Gönül Karataş, 1 kişinin kendi çabaları ile karaya ulaşıp yardım istediğini söyledi. Karataş, "Sahil Güvenlik'e ulaşmamız polise haber vermemiz saatlerde aldı. Biz bu süre içersinde hiç kimse ile irtibat halinde değiliz. Burada bütün insanlar bekliyoruz. Yapılan hiçbir şey yok. Helikopter istedik. İstanbul?un Ankara'dan izin alması gerekiyormuş. Çok çaresiz durumdayız" şeklinde konuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com